Dini Soru / Sorular / Radikal islamcılık ne demek

Radikal islamcılık ne demek

Sponsorlu Bağlantılar

Radikal islamcılık ne demek

Soru

Merhaba, bazı ülkelerde (Türkiye`de dahil) insanların müslüman olupta islama aşırı mahal vermeyerek (hayatını sırf islami olarak yaşamayan) ve bazen kendi fikirleri ile yaşayan ayrıca islamı reddetmeyen insanlar daha uygun görülüp makul insan kabul edilip diğer ortamlara alınmaktadır, kabul edilmektedir. Diğer tarafta ise hayatını islama adamış her şeyin Allah`tan olduğuna inanmış namaz vakti bile otobüsten inip namazını kılıp gerisini yürümeyi bile göze almış bir insan RADİKAL İSLAMCI olarak algılanmaktadır.
NEDİR BU RADİKAL İSLAM bir müslümana radikal islamcı denilebilir mi? Ayrıca radikallığın terörle ayrılması hususunda bilgi istiyorum.
Teşekkür ederim.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. İslam dini o kadar açık ve o kadar nettir ki tıpkı güneş gibidir. Günümüz zalimleri ve cahilleri bu güneşi balçıkla sıvayabilirler mi bu mümkün müdür? Asla mümkün değildir. Er yada geç Allah nurunu tamamlayacaktır. Maalesef günümüzde bir çok kişi dini kendilerine uydurma gayretindedirler ve bu insanlar daha çok tercih edilmekte ve ön plana çıkarılmaktadır. Halbuki İslam dini bellidir. Biz hak bildiğimizi yapmakla sorumluyuz. Kim ne yaparsa yapsın bizim gayemiz Allah’ın rızası olmalıdır.

Radikal İslamcılık Nedir?
Radikal kelimesi Fransızca bir kelimedir ve kesin, kökten manasına gelir. Radikal İslamcılık ise kökten İslamcılık gibi bir mana çağrıştırır. Bu tabir son zamanlarda uydurulmuş bir sözdür. İslam ve Müslümanları kötülemek ve karalamak için yapılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: radikal islam ne demek, radikal islam, radikal islam nedir, radikal islamcı ne demek, radikal islamcı ne demektir, radikal islamcılar ne demek

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.