Dini Soru / Sorular / Referans kullanmak

Referans kullanmak

Sponsorlu Bağlantılar

Referans kullanmak

Soru

Kamu işine girerken referans kullanmak caiz midir?

Bir kuruma uzman yardımcısı sınavına başvurdum. Yazılı sınavını geçtim. Mülakata kaldım. Mülakatta referans kullandım ve işe girdim. 81 kisilik alım yapılacaktı sadece 61 kişi alındı şartları sağlayan. Efendim ben kul hakkına girmiş miyim sizce?

Cevap

Eğer sizin için sunulan referans doğru ise içinde gerçeğe aykırı bir durum yoksa bu caiz olur. Ama gerçeğe aykırı bir bilgi sunulmuşsa o zaman bu caiz değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

3 Yorumlar

  1. Referans sunulan dogru ise kastiniz nedir efendim. Peki kazandigim para haram oluru ben gercekten hazirlandim. Ancak bu zamana kadar hep kendi cabamla geldigim icin o anlik gafletimden dolayi ķendimi affedemiyorum.bu arada girdig kurum kamu yani devlet isi bundan sonra nasil bir yol izlememi tavsiye edersiniz?
    Ise henuz baslamadim.

  2. Yani Selamun aleykum kardeşim. Kazanacağınız para haram olmaz. Artık bundan sonra yalnızca böyle bir şeyi tekrar etmeyin. Tövbe edin ve işinize sarılın hakkını verin. Allah ile bağınızı koparmayın, iyilikler işleyin. Allah’a emanet olun.

  3. Aleykum selam.Cok sağolun Allah razi olsun. Kullanmamam gerekiyordu zaten olacakti ama ben hata yaptim cok dogru söylüyorsunuz.insallah isimi hakkiyla yapacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.