Dini Soru / Sorular / Rüya tabir ettirmek istiyorum

Rüya tabir ettirmek istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Rüya tabir ettirmek istiyorum

Soru

Eski kız arkadaşımla bir evde duruyorduk sonra annesi gelince arabama binip kaçmaya başladık. Bir süre sonra yeşillik olan bir yerde kaza yaptık ve ortası uçurum ama iki tarafı taşlık olan bir yere savrulduk. O karşı tarafta ben ise uçurumun diğer tarafındaydım. Atla ben seni tutarım dedim. Atladı tutamadım tam uçurumdan aşağı düşerken ayağımla boynundan tuttum elinden tutmak isterken aşağı düştü. Hemen tırmanarak aşağıya indim. Ve nefes alıp almadığını kontrol ettim. Yaşıyordu sırtıma aldım ve uçurumun yarısına kadar tırmanarak çıkarttım. Daha sonra bir yerde merdiven başladı ve merdivenden kolayca çıkıp hastaneye yetiştirdim. Ailesi falan geldi o sıralar da uyandım.
Bu rüyamı yorumlamanızı rica ediyorum.

Cevap

Rüyanız sizin hayırlıdır. bu rüya eski kız arkadaşınız hakkında yorumlanmaz. Bu rüya sizin için çekilen zahmet ve sıkıntılardan sonra ulaşacağınız rahatlığa ve size açılacak olan hayırlı kısmetlere yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: rüya tabir ettirmek istiyorum, ruya tabir ettir

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

24 Yorumlar

 1. Rüyamda çok yakın kız arkadaşımla bir cafede oturmak için yer bakarken arkadaşım tanıdık birilerini görüyor ve onlara selam vermek için yanlarına gidiyor, bende onu beklerken bi bakıyorum selam verip el sıkışıp yanak yanağa görüştüğü kişi benim 20 sene önce ayrıldığım ilk eşim , arkadaşımın selam vermesi beni rüyada şaşırtmıyor ama kişinin eski eşim olması beni şok ediyor, eski eşim bana bakarak şaşırdın dimi diyor , bende e çok normal 20 sene üstüne görüyorum seni ondandır diyorum ..bana birşeyler diyecekmiş gibi bir hale giriyor fakat ben seni gömdüm deyip çıkıyorum ordan..
  Rüyamda ertesi gün aynı yere tekrar gidiyorum ama çocukların ve yiğenlerimle , oda bizi karşılıyıp yine konuşmak ister gibi bir hali oluyor ama ben evli olsugumu anlasın diye çocuklarıma” anneciğim “diye hitap ediyorum..
  Bu şekildede de uyanıyorum
  Normal hayattada evli ve çocuklarımla mutlu sorunsuz bir yaşamım var çok şükür

  • Bu şekilde görülen rüyalar genellikle evliler için dikkatli davranması gerektiğine ve bir hata etmemek için adımlarını dikkatlice atması gerektiğine yorumlanır.

 2. Erkek kardeşim nişanlı evlenecek , onun için bir rüya gördüm detayı şöle :

  Kardeşimin evine bir kamyon içinde sarılmış paketlenmiş eşya geliyor , getirene soruyorum kime bu , kardeşimin ismini söylüyor , fakat gelen yemek odası takımına bakıyorum bütün parçaları yepyeni ama masası ise kullanılmış yıpranmış , şaşırıyorum nasıl olurda bu takıma bu masa alınır , soruyorum getirene ama cevap alamadan uyandım.

  • Bu rüya yeni işlere girip, muvaffak olmaya ve o işte hedeflenen başarıya ulaşmaya tabir edilir. Rüya sahibinin kendisine hayır getireceğini bildiği için uzun zamandır peşinde koşup yorulduğu bir işin şimdi meyvelerini toplayacağı anlamına gelir.

 3. Selin şekerci

  Ben şöyle bir rüya gördüm bugün. Annem delirmişti bişeyler musallat olmuştu rengi bembeyaz gözlerinin altı mosmor olmuştu çok tuhaf hareketler ediyodu bağırıyodu kendi kendine konuşuyodu ağlıyodu güzluyodu çok dehşet bi rüyaydı. Ben annemi sakinleştirmeye çalışıyodum bu olaya çözüm bulmaya çalışıyodum ama olmuyodu. Daha çok detayı var. Rüyamın tabiri nedir ?

  • Kendisine cin musallat olan birisi, hak ve doğru olandan sapması, hatalar işlemesi gibi manalarda yorumlanır. Bu tür rüyalar insana bir çeşit uyarı gibi kabul edilebilir.

 4. ruyamda hic olmadim kadar çok mutluydum sonra yolda yururken kisa siyah sacli bir kadin ayak bilegimden uzun sure tuttu sonrada senin mezarin var kazildi icinede muska konuldu bu kahve falinida artik birak dedi ofkeli bir sekilde ondan sonra birakti ayan bilegimi

  • Bu şekilde görülen rüyaların çoğu insana bir işaret yani bir uyarı ve ders gibi kabul edilir. Kendi durumuna göre hatalarını düzeltmeli ve tövbe istiğfar etmelidir.

 5. Ben öncelikle bir kuzenimi gördüm adı onur .onunla aram benim çok bozuk Normalde ben onunla çok iyi anlaşıyodum ve bana başka bir şehirde olduğunu ve ordan yeni geldiğini söylüyordu sonrada sarılmıştık ve birden bire en saçma bir şekilde kendimi dışarıda karanlıkta sokakta buldum yürürken yerde Az önce ki kuzenim onurun annesini gördüm yerde yatıyordu düşmüş gibiydi onu yerden kaldırdım Yarı sarhoş bir şekilde gitti sonra diğer yengemi gördüm onunla beraber bizim binaya doğru gidiyorduk telefonumla konuşuyordum ve telefondakine sonra onu arayacağımı söyleyip kapattım arkamda bir şey hissedip geriye döndüğümde karanlık bir insan silüeti gördüm bu şey yengemin üzerine çökmüştü ve ben kaçıyordum yapacak hiçbir şeyim yoktu binaya girdim az önceki kuzenim Onur’u gördüm ve onun küçük kardeşini ve bu karanlık şey benim üzerime çökmeye başlamıştı.

  Ben Küçük kuzenimi yukarıya doğru eve gitmesi için itiyordum bir yandan karanlık şeyle boğuşuyorduk Bismillahirrahmanirrahim deyip duruyordum sonra bu şey benden uzaklaşıp kuzenim Onur’a yöneldi onun üzerine çökmeye başladı ve bu sırada Küçük kuzenim merdivenlerden yukarı çıkıp kaçmıştı sonra başka bir kuzenim daha geldi oraya ve üçümüz bu karanlık şeyle uğraşıyorduk hepimizin üzerine geliyordu en sonunda besmele çekmekten yorulmuştuk ağzımız kuruyordu ve konuşmamızda zorlaştığı için besmele getirirken bile zorlanıyorduk sonra ben Allahu ekber demeye başladım ve kuzenlerim etrafımda topladım ve birdenbire bu karanlık şey Biz burada devam ederken gitti ama biz çok fazla yorulmuştuk ve Rüya burada bitti aha önceleri de yine bu kuzenim Onurun babasını rüyalarımda hep böyle Ölüme Yakın görüyordum Neden bilmiyorum ve bu karanlık şeyin üzerimize çöktüğünü bizi öldürmeye çalıştığını Nefessiz bıraktığını gördüm bu kez Bu ne demek.

 6. Bu rüya sahibi kişinin içinde yaşadığı karanlık duyguları ifade eder. Karşılaşılan hayal kırıklıkları sonrası hissettiğiniz karamsarlığı ve yaşanan sıkıntıların sizden ve çevrenizdeki insanlardan kaynaklandığına yorulur.

 7. Rüyamda tanga renk güller gördüm beyaz sarı kırmızı renk renk ama kırmızı gülden bitane kopardil kiz yegenimin saçına taktim sonra farklı bi rüya gördüm okyanustaydim balina ve küçük bi balık arkadaşımdı ama dikenli bi balık musallat olmuştu bana sonra balina onu benden uzak tutmaya çalışıyordu değişik farklı farklı rüyalar gördüm

  • İlk gördüğün rüyan değişimle birlikte gelecek olan kalıcı mutluluğa ve hayırlı gelişmeler olacağına rivayet edilir ve hayırlara yorulur. Diğer rüyanın yorumu ise, kısmettir ama bu kısmeti aşmak için büyük engelleri aşmak gerekir. Bir kişi rüyasında balinayla yüzdüğünü görürse eğer büyük bir iş adamı olacak ya da yüksek bir makama gelecek demektir.

 8. Rüyamda gerçek hayatta okulda sık sık gördüğüm ama hiç konuşmadığım ahlakını çok takdir ettiğim bir erkek arkadaş bana altından üzerinde zümrüt yakut işlemeli bir taç taktı.Babası da o bana tacı takarken o tacı benim başımda görmek istediğini söylüyordu.Rüyayı Ramazanda sabah namazından sonra gördüm.Rüyayı yorumlar mısınız?

  • Çok hayırlı ve güzel bir rüyadır ve rüya sahibinin başına talih kuşu konması olarak da değerlendirilir. Taç taktığını gören kimse bekar ise çok zengin, anlayışlı, cömert ve alçak gönüllü bir kimse ile tanışır, kısa süre içinde evlenir denilmiştir.

 9. Rüyayı gören kız arkadasım. Erkek arkadasımı sözlümü yani rüyasında başka Bi kızla yatakta görmüş camdan sözlüm kalkıp üzerini giyiniyormuş ve kızda kalkıp üzerini giyinmeye başlamış. İşin ilginç tarafı rüyayı bana anlattıktan sonra erkek arkadasımı aradım telefonu kapalıydı evi aradım babası evde yok Dedi ben evde uyuyor sanıyorken ilk defa Böyle bisey oldu şoktayım.

  Rüyayı gören kız arkadasım. Rüyasında benim erkek arkadasımı yani sözlümü başka Bi kızla Camdan yatakta görmüş sözlüm kalkıp üzerini giyinmiyormuş. Bunu anlattıktan sonra bana bişeyler yaşandı sanki aldatıyormuş gibi

 10. Rüyamda bir kız arkadaşımla iki tane okulun önünden geçerken birinde bomba patlıyor askeri bir okul. Bu arada arkadaşımda güya asker. Gidip bir bakalım kimseye bir şey olmuşmu yardım edelim diyoruz. Bizi içeri sokuyor arkadaşım kimliğiyle. Gidip bütün okulu dolanıyoruz ama okula hiç bir şey olmamış ara ara bazı çatlaklar var. Fakat okulun öğrencileride bazıları öyle işlerine devam ediyor farkında olsalarda bazıları hiç farkında bile değil bomba patladığının. Okuldan çıkmaya yakın müdürle karşılaşıyoruz arkadaşımla benim fotoğrafımızı çektirip halı yaptırmışlar hemen ve cam bi dolabın içine koymuşlar. Sonra çıkıp gidiyoruz.

 11. Rüyamda arkadaşım bir fotoğraf getiriyor sonra ben elime alıyorum fotograf ilk bulanık sonra netlesiyor fotoğrafta ben ve sevgilim var iikimizin güldüğü bir fotoğraf ve birbirimize bakıyoruz

 12. Rüyamda evdeydim. Misafirler vardı.Annem bir sürü yemek yapıyordu. Bir yandan söyleniyordu nasıl yetişecek bu kadar yemek diye. Mutfağa bakmak için girdim. Benim birşeyden haberim yoktu. Yemeklere baktıktan sonra mutfaktan çıkınca bizim odalarımız okulumuzun sınıfları olmuştu. Ben sınıfına girdim. İçeriye geçip sırama oturmuş bir çocuğa dedim ki çantamı rahatsız ediyorsa yere koyabilirsin. Ayrıca okulumuzdakiler de yemek bekliyordu.Bu arada yemekte balık vardı. Temizlemek için içinden ince düz poşetler çıkarıyorlardı. Yanlışlıkla 1-2 tane de ben çıkardım.Birkaç dakika sonra oradan ayrılıp koşarak çantamdan mataramı aldım. Bahçeye çıktığımda yine okulun bahçesindeydik. Yağmur yağıyordu. Önümdeki ingilizce hocasına selam verip koşarak çeşmeye gittim. Koşarken yağmurun verdiği huzurla kollarımı açıyordum. Daha sonra kendimi düzeltip çeşmeye geri döndüm. Suyumu doldurup arkama döndüğümde karşıdaki banklara birkaç bayanın oturduğunu gördüm. Rezil oldum diye düşünürken yanımda da okulun öğrencileri şarkı söylemeye başladı.

  Ben yine dayanamayıp düğündeymiş gibi para takmak istedim. Mataramı çeşmede unutmuşum. Elim yanlışlıkla çocuğun kafasına çarptığında bana dik dik baktı. Ben de koşarak sınıfa girdim. Yemek yediğimizi görmedim ama yemek yenmişti. Sonra herkes bahçede toplandı. Bahçe ışıklarla donatılmış ve şarkı falan çalıyordu. Anneannemin oturduğu masaya oturdum. Sonra sevdiğim kişiyi gördüm. Yanına gidip konuştum. O okulun koridorunun içindeydi. Konuşurken işaret parmağının ucunu dudağıma koydu. Ben de parmak ucunu öptüm. Sonraki konuşmamızın devamında dudağını öpmek istedim ama bana tepki verir, ileride dalga geçer, okulda rezil olurum diye düşünüp öpmedim. Sonra ikimiz anneannemlerin olduğu masaya geçtik. Konuşurken mataramın çeşmede kaldığını hatırlayıp kalkıp oraya gittim. Mataramı alıp sevdiğimin yanına geri döndüm. Suyumdan biraz içtikten sonra beyaz ışıklar kapanıp renkli ısıklar yanmaya başladı. Akşam olmuştu zaten. Eski okulumdaki yakın arkadaşım gelinlik giymişti. Onun koluna da arkadaşımın kopyası girmişti. Önde yürürlerken üzerinde gelinlik olan sürekli söyleniyordu. Sevdiğim çocuğa ‘aaa bu benim arkadaşım. Yanında aynısı var.o kim?’

  Dedim. Sonra bizim sınıftakiler gösteri yapmaya başladı. Ben de arka tarafa geçmediğim için unutulduğumu düşünüp telaşlandım. Sevdiğim de kalkıp arka tarafa geçti. Ben de boşverip oturdum. Sonra bizim sınıftaki erkekler gösteri halinde yürürken sevdiğimi de gördüm. Ardından kızlar yürümeye başladı. Yarışma gibi bir şey yapılıyordu. Kızlar dudaklarına mat ruj sürüyorlardı. Ben de sürmek istemiştim ama sonra vazgeçtim. Tekrar baktığımda ömer isimli arkadaşım da mor ruj sürüyordu. Ona gülüp arkalardan başka masaya geçtim. Sevdiğimin işi bitmişti ve fotoğraf çekiliyordu. Ben de gizlice çekmek istedim. Çekerken flaş açıldı. Ben de gizlice olduğunu belli etmemek için al sana fotoğraf diye dalga geçtim. Sonra flaşı kapatıp tekrar çekmeye yeltendim ama yanıma gelip oturdu. Biraz konuştuktan sonra sevdiğim birden kıyafetlerin üzerinden göğsümü sıktı. Gülüyordu. Beni kızdırmak için yaptığını düşünüp ayağa kalktım. Onun cinsel organını sıktığımda bağırıp gülerek kaçtı. Ruj sürdüğünğ söylediğim arkadaşım da görmüştü ve gülüyordu. Utandım. Sonra da uyandım.

 13. Lütfen bundan sonra rüyalarınızı bu sayfamızdan sorunuz.

  https://www.diniruyasor.com

 14. Allah ın bi kulu

  Selamun aleykum.bnm rüyamıda yorumlar mısınz.rüyamda sabah namazı vaktiydi..yatakta uyuyormusum ama aynı zamanda namazda kılıyormusum.selam verecekkn üzerme agırlık çöküyor.bnde salavat çekiyorum.sonra kalkıyorum.peygamber efendimizin yanına gidiyorum.hava sabah namazı vaktindeki gibi ne aydınlık ne karanlik.üzerinde kahverengi hırkası vardı.sarığının rengini hatrlamyrm.ama saçları siyahtı.yüzünü gördüm ama tam hatırlayamyrm.etrafı kalabalık.ona n
  Bu durumu arzediyorum.tükürüğüyle karnımı ovalıyor.sonra bana naptığını soruyor.bnde tükürüğüyle karnımı ovaladı diyorum.ama bunu yapan şeytanmış.sonra efendimizde ben onu demiyorum diyor.o sırada bir kız arkadaşımın kollarını görüyorum.efendimiz bir dahaki sefere onun kollarını kır diyor.

  Bu arada şunu da belirtmek isterim.bu rüyayı gördüğümde mazaretli günlerimdeydim.rüyadan uyandğmda gece 3 gibiydi

 15. Dini soru sor sayfamızda artık bundan sonra rüya yorumları yayınlanmayacaktır.

  Arif Selim hocamız tarafından http://www.diniruyasor.com veya http://www.mumsema.org sitelerimizde rüyalarınıza yorum yapılmaya devam edilecektir.

  Bu sayfada rüyalar yorumlanmamaktadır.
  Site Yönetimi

 16. Merhaba babam ruyasinda kiz kardesiyle kurban kestigini gormus.. kurbani yere yatirmislar.. on ayaklardan halam arka ayaklardan babam tutmus kacmasin diye… o esnada kirbanin kalcasindan akan kan babamin koluna sicramis…

 17. Eşim mutfakta altında bir bez parçası bir anda düşüyor çıplak kalıyor ,kızımda yanımda ama o gayet rahat ben kızınca toparlaniyor. Sonra benimle ilgili iftira atıyor çok kızıyorum ve ekmegi öpüp yemin ediyorum senin le.konuşmam diye. Sonra inşaat varmış orda cam siliyorum fakat tüm camlar beyaz kireç kadınlar var tanımıyorum pasta diliyorlar hamile haberi almışlar ama ben tanımıyorum .
  .

 18. Kucağımda bir bebek vardı bir yere gidiyordum yolda kocaman bir köpek gördüm gidip bir tuvalete saklandim ertesi gün beni orda buldular bebek yanimda yoktu, bebegin benim olduğunu hissetmiştim telaslandim beni bulan kişiler beni bir yere götürdüler orda da yardıma ihtiyacı olan kişiler vardı hepsine bebeğimi sordum kimse görmediğini söyledi bana orda istediğim erzağı alabileceğimi söylediler. Birkaç paket birşey aldım süt almak istedim bebek için, süt vermediler kendi cocugumsa emzirmek aklima bile gelmiyor rüyada, sonra ordan çıkınca yürümeye başladım nereye gittiğimi bilmiyordum galiba, yolda tanıdık birine rastladım. Rüyada tanıdık biri yani, arabasına bindim siyah bir kartaldı bebeğimi kaybettigimi söyledim, beni yine bilmediğim bir yere götürdü orda her yerde bilgisayar ekranları vesaire vardı orda bir adam telefonda benim hakkimda baskasiyla konuşuyordu konuştuklarından sadece birinin arkamdan iş çevirdiğini anladım ve uyandım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.