Dini Soru / Sorular / Sadece müslümanlar mı cennete girecek

Sadece müslümanlar mı cennete girecek

Sponsorlu Bağlantılar

Sadece müslümanlar mı cennete girecek

Soru

Müslümanlar mi cennete girebilecek bilgi verir misiniz. İslam dinine göre sadece müslüman olanlar mı cennette yaşayabilecektir kısaca bilgi paylaşabilir misiniz.

Cevap

İslamda cennete sadece müminler cennete girecektir. Yahudi ve Hristiyanlar cennete girmeyeceklerdir. İslamdan önce hak olan bütün ilahi dinlere iman edenler cennete gireceklerdir. Bu hem kuranı kerimde hemde hadisi şeriflerde bildirilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

5 Yorumlar

  1. Hocam bir sorum olacak Mumin olanlar cennete girecek dediniz bir hristiyanın ben Allah`ı biliyorum, peygamberlere inanıyorum fakat bana incil geldi ve Hz. İsa`yı tanıyorum (kendi çaplarında) önemli olan benim Allah`a hangi dinden olduğu önemli değil, önemli olan ona dua edip inanmaktır dediğinde ben ona imanın olması için Allah, Peygamber ve Kitaba inanmadan kimse cennete giremez dedim. Sonra Allah daha iyi bilir diyerek geri adım attım. Siz ne dersiniz bu konuda?

  2. Değerli kardeşim. Eğer birisi ben peygambere iman ediyorum diyorsa o zaman bütün bildirdiklerine de iman etmesi gerekmiyor mu? Biz müminler de İsa aleyhisselama ve incile iman ediyoruz ama asıl ve tahrif edilmemiş haline iman ediyoruz. Ben Hz. Muhammed aleyhisselama iman ediyorum ama… şeklinde olmamalıdır. İslam iman konusunda eksiklik ve fazlalık kabul etmez. Bütün herşeye iman edip ama yok ben bu konuda şöyle inanıyorum bu şekilde olmaz derse bir insan yine islamdan çıkar. Bu konu çok hassas bir konudur.

  3. Hocam o Yahudi ve Hristiyanların inancını da Allah bilerek öyle yaratmış. Neden cennete giremezler?

  4. Tahrif edilmemiş hali ile Yahudiler ve Hristiyanlar da cennete gireceklerdir. Ancak onların dinini de elbette Allah yaratmış yani göndermiştir ama yine o dinlerde gelen bütün peygamberlere ve kitaplara iman etmeleri de emredilmiştir ama onlar Allah tarafından gelen hem peygamberi hemde kitabı inkar etmektedirler. Nasıl ki bir müslüman Yahudi ve Hristiyanlığa (bozulmamış haliyle) iman etmesi farz ise onlarında iman etmesi farzdır. İşte bundan dolayı kim Allah’ın bir peygamberini veya kitabını veya Allah’ın gönderdiklerini inkar ederse o kimse cennete giremez. Ayrıca bütün kullar Allah’ındır biz Allah’u tealadan daha adil değiliz ve haşa zaten olamayız. O kullarına asla haksızlık yapmaz ve yapmayacaktır.

  5. Hristiyanlar,Yahudiler,budistler ve ateistler asla ve asla cennete giremeyeceklerdir..bu bir gerçektir.hemde ciddi bir gerçektir..Allah diğer dinleri yaratmış fakat insanlar bunu karıştırıp arman corman etmısler…Allah ımızda en son peygamperımız hz.Muhammed ile en son ınsanlara uygun gördüğü temiz ve ciddi bir sekilde islam dinini hz.Muhammedimize vahy etmiş ve tüm dünyaya yaymasını istemiş.yaymış fakat yine Hristiyanlar Budistler buna uymamış …eee uymayan kişileri nasıl cennetine sokacak cennet Allah ın evidir…insan hiç evine ona karsı gelenleri ona güvenmeyipte hala Hristiyan Budistler ve ateistleri evine alırmı hiç…siz hiç güvenmediğiniz kişileri evinize alırmısısınız hiç?tabiki almaşsınız…Allahımızda ona uyanları onun son dınıne razı olup islamı seçenleri evine alır..asla Hristiyanları ve Yahudileri tapınakcıları vb.bagıslamaz ve cennetine de almaz.hrıstıyanların çocuklarına muslumanlıgı cırkın gösterip onları hrıstıyanlıkta kalmalarını sağlayan anne ve babaların cocuklarıda cennete gitmemeye mahkumdur.anne ve babalarının yüzünden.eger o çocuk buyudugunde ergenlik cağına geldıgınde muslumanlıgı seçerse cennete girme hakkı kazanır…Sadece Müslümanlar cennete girecektir.kesin ve nettir.Allah ın dediği olur.Allah ne isterse o olur….Müslümanlık akıllı olmak demektir.Müslümanlıgı seçenler cennete kavuşur muslumanlıgı seçmeyenler zaten dünyada ha yaşamış ha yaşamamış ne fark eder ki?..Allah diğer dinleri begenmemişki son peygamberi seçmiş ve son din olan islamı dininin yayılmasını istemiş…Dünyaya yayılmasını istemiş sadece bir iki ülkeye değil?….Kesin ve nettir Allah ımız muslumanları yalnız cennetine sokacaktır .Cennet musluman olanlar içindir tapınaklara ıstavrozlar mumlara vb.tapanlar ve ateistler için değildir…İslam akıllık demektir….saygılar ve sevgiler diliyorum sizlere..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.