Dini Soru / Sorular / Sarı akıntı abdesti bozar mı

Sarı akıntı abdesti bozar mı

Sponsorlu Bağlantılar

Sarı akıntı abdesti bozar mı

Soru

Gün içinde bende sıvı akıyo ama bunun cinsel düşünceden mi yoksa normal olup olmadığını anlıyamıyorum. Akan sıvı abdesti bozar mı. Sarı akıntı abdesti bozar mı bu konuya açıklık getirir misiniz ve bende kabızlık var sürekli peçete kullanmak zorundayım bazen kiloduma geçmiyor ama arka tarafta kaldı diye şüphe var içimde peçeteye az bir miktar gelirse önceki namazlar bozulmuş oluyor mu?

Cevap

Tüm akıntılar namazda gelirse namazı bozar. Kaza edilmesi gerekir (adet hariç). Meni haricinde gelen zevk suyu da namaz abdestini bozar. Boşalma olursa meni gelir ve gusül abdesti bozulmuş olur, gusül alınır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Sarı akıntı gusül gerektirir mi

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. bütün soruları cevaplar mısınız

  2. İster cinsel düşünceden gelsin, ister durduk yere gelsin, zaten vajinadan devamlı sıvı gelmektedir. Ne için gelirse gelsin, vajinal akıntılar namaz abdestini bozar ve namazda gelirse namazı bozar, abdest tazelemek gerekmektedir. Namaz da kaza edilir. Sarı akıntı da namaz abdestini bozar. Az bile gelse vajinal akıntı namazı bozar. Zaten namazdan önce akıntı gelmişse kontrol edilmeli, taharet almalı ve abdesti yeniden almalısınız. Namazdan önce peçete atılmalıdır. Yani namaz, temiz olmayı gerektirir. Boşalma olmadıkça gusül abdesti gerekmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.