Dini Soru / Sorular / Sevdiğim kişi benim için hayırlı mı

Sevdiğim kişi benim için hayırlı mı

Sponsorlu Bağlantılar

Sevdiğim kişi benim için hayırlı mı

Soru

Selamun aleykum. Ben ara ara namaz kılardım şu son 1 aya yakındır namazımı aralıksız kılıyorum. Namaza başlamadan önce 3 yıl beraber olduğum sevgilim vardi ne onla olabiliyordum nede o olmadan nefes alabiliyordum. Şükürler olsun Rabbime bana huzur verdi elimden tuttu zor günümde olsun hiç bırakmadım namazımı sabrettim Rabbim mükafatını verdi inşallah. Öyle hissediyorum onun adını söylerken kalben hissediyorum bundan güzel nimet olamaz zaten ! Neyse hocam sizi de yormak istemiyorum cümlelerimle konuya gireyim iyice…

Benim 3 yıldır beraber olduğum bir kız arkadaşım vardı sözleşmiştik evlenelim diye hiç ayrılmadık küsmedik falan sabrettik söz vermişiz sonuçta bırakmak vazgeçmek olmazdı diye düşünüyorum. Ama son 2 3 haftadır ona iyi davranmıyorum 2 sebebi var bir tanesi artık ona güvenemiyorum yani çok abartılacak bir yanı olmasa da bana hata yaptı bende affedemiyorum. Asıl sebepse yan yana olmamız günah zina sonuçta. Ne olursa olsun uzak kalmamız kul hakkı da olsa o işlerden uzak olmamız en uygunudur dimi hocam. Rabbimizin kalbimize verdiği o güzelim nimeti nasıl yok sayar da günaha koşarız aklım almıyor. Onun huzuruna çıkıpta ne hesap vereceğiz onu düşünürken beraber olmamız yanlış. Tamam söz verdim tutacağım dedim ama evlenene kadar sabredelim helalim ol öyle ancak. Zar zor ikna ettim ama sürekli konuşmak istiyor. Bunu da geçtim bir ara beraber namaz kılıyorduk şimdi bıraktı uyarmama rağmen bir türlü kılmıyor. Yaptığı hata içinde çok özür diliyor ağlıyor bir yandan merhamet ediyorum ama bir yandan da umut vermek istemiyorum çünkü bir kere güvenim sarsıldı bir ömür öyle geçmez hayırlı değilse neden olsun ki diye düşünüyorum. ALLAH hayırlısı neyse onu nasip etsin. Hocam kusura bakmayın kendi derdimle sizi yordum hakkınızı helal edin!

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Allah sizi muvaffak eylesin Allah yolunuzu açık eylesin. Değerli kardeşim sana tavsiyem şudur ki, eğer evlenmeyi düşünüyorsan ilk önce istişare ederek bir karar vermelisin istişare ile birlikte istihare sünnetini de yapabilirsin. Ona göre bir karar vererek bu sorunun üstesinden geleceksin Allah’ın izniyle. Her daim önceliğin Allah’ın rızası ve onun koyduğu sınırları olsun. Evlilikle sonuçlanacak bir karar belkide her ikiniz için çok hayırlı olabilir bunu da unutma. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.