Dini Soru / Sorular / Sevgilimden ayrıldım unutmak için ne yapmalıyım

Sevgilimden ayrıldım unutmak için ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgilimden ayrıldım unutmak için ne yapmalıyım

Soru

Eski sevgiliden tamamen kopup günahların üstünü koyu kalemle çizmek istiyorum

Hocam selâmun aleykum öncelikle hakkınızı helal edin belki ciddi anlamda önemsiz ve gereksiz bir konudur bu soracağım soru ama inanın yanlış yapmak istemiyorum bende kendime yol arıyorum.

Hocam benim bundan 5-6 ay öncesine kadar görüştüğüm biri vardı ona çok değer veriyor ve çok uğraşıyordum her şey güzel olsun falan diye kız olmama rağmen hep ben gidiyordum onun yanına hep ben mesaj atıyor ben arıyor soruyordum oda beni sevdiğini söylüyordu ama ben aramazsam kesinlikle beni aramıyordu ikimizde ilerde evlenmeyi düşünüyorduk bir kaç yıl içinde. Bu kişi bir gün bana yalan söylemiş bende bunu sonradan Öğrendim ve ona birazda haddini bildirmek amaçlı aşağılar tarzda gülerek ona artık inanmadığımı söyledim ama bu sadece onu yalan söylediğine pişman etmek içindi ben gülünce ve öyle deyince bu kişi kalktı bana çok hızlı 4 kere tokat attı hemde sokak ortasında o gün neye uğradığımı şaşırdım onunla görüşmeye devam ettim ama onu hiç affetmedim bunun ahirette hesabı sorulur mu hocam onun yakasına yapışabilir miyim yani birde hocam asıl sorum şudur;

Biz bu kişiyle görüşmeye başlamadan önce ben başka biri ile konuşmuştum daha sonra bu kişi hayatıma girince o konuştuğum kişiye artık onla konuşmayacağımı söyleyip engellemiştim daha da onla konuşmamıştım işte bu 5 ay önce falan o çocuk benim görüştüğüm adama gelip benimle geçmişte hatta biz görüşürken bile hala onunla konuştuğumu söylemiş evet konuştum ama bi daha konuşmayacağımı söylemek için konuşmuştum hem ayrıca geçmişe dönüp hatalarımızı düzeltemiyoruz ki önemli olan bi daha yapmamak ama görüştüğüm kişi bu olayı yanlış anlayıp bana baya bi bağırdı benden nefret ettigni, artık ona karşı yapacağım hayır dualarını bile istemediğini söyledi ben yine de kalpler kırılmasın diye hep özür diledim bu kişinin de kendi geçmişi çokta temiz değildi namaz bile kılmıyordu elhamdülillah ben kılıyordum hala da kılıyorum bu kişi geçmişte barda bile çalışmış hayatına bir sürü kişi girmiş yani ikimizinde geçmişi pek temiz değildi ama ben biliyordum geçmişe dönebilseydik oda bende yapmazdık hata bi daha bu konu hakkında da hayırlı bir tesellinizi İstiyorum hocam.

Son olarak bu kişiyle o son benden nefret ettigni söyledigi zaman bana ağır konuşmaya başlayınca ben artık bıraktım uğraşmayı o günlerden sonra bi daha ben hiç mesaj bile atmadım aradan iki ay geçince o bana mesaj atmış beni görmüş de o yüzden mesaj atmış ama ben hiç mesaj atmadım bu kişi ile olursam hayallerimde ki gibi olmayacağımı farkına vardım beni Rabbime yaklaştıracak çok daha hayırlı biri ile harama bulaşmadan evlenmek tek gayem oldu bu kişiden sonra ibadetlerime daha çok sarılıp daha cok tövbe etmeye başladım ama bazen aklıma öyle bi geliyor ki neredeyse ona mesaj atasim geliyor ve biliyorum ki mesaj atarsam her konuda kaybederim hem üzülürüm hem günahlara yeniden bi adım atmış olurum benim bu durumdan kurtulmam için bana ne önerirsiniz hocam sosyal hesaplarina bile bakmamaya çalışıyorum ama bazen o konuda bile sanırım şeytan uğraşıyor bakmam lazımmış gibi aklıma düşünceler geliyor yardımcı olur musunuz hocam. Allah sizden razı olsun tekrar kusura bakmayın çok daha ciddi konular varken bu konuda rahatsız ettim çok mahcubum.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Böyle yanlış bir yoldan ve dahi haramdan döndün, bunun için şükret. Sana vurması elbette tasvip edilemez ama ahiret durumu için bir şey diyemeyiz. Çünkü haram bir ilişki hem de o kadar umursamaz bir insanı sen zorla tutmaya çalışmışsın.
Senin için değerli olamayan bu adamın, artık hayatında da bir yere sahip olmaması gerekir. Dünyadaki hayalin de helal bir evlilik olsun, zaten cennete girdiğin taktirde, Allah sana en güzelinden eş verecektir. Sırf bu teselli bile kıymet bilmez insanları unutmak için yeter de artar.
Aklına takılan soruları her zaman sorabilirsin. Hakkımız varsa helali hoş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.