Dini Soru / Sorular / Sevgilimden uzaklaşmak istiyorum

Sevgilimden uzaklaşmak istiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgilimden uzaklaşmak istiyorum

Soru

Hayırlı cumalar..

Ben çok kötü bir durumdayım hemde çok kötü.. Şu an 18 yaşındayım ve yurt dışında yaşıyorum. 2 senedir bir sevdiğim var ve bizim aramızda çok kötü şeyler geçti. Bana gün geçtikçe çok acı çektiriyor beni dinlemesen annene ve ya babana söylerim diye tehditler ediyor ve annemin ya babamın duyacağından çok korkuyorum. Artık ne yapacağımı bilemiyorum. Kendimi nasıl affetirebilirim benim yaptıklarımın affı var mıdır? Artık onunla konuşmak istemiyorum ama o artık benim hayatımı eline almış gibi oldu.. Ondan gidemiyorum korkuyorum. Bana yardım edin ne olur ben kendimi affetirmek istiyorum çok pişmanım her şeyden.

Cevap

Hayırlı günler kardeşim. Günahların ne olursa olsun hatta göklere bile ulaşmış olsun sen Allah’ım ben pişmanım beni affeyle dersen mutlaka Allah’ı affedici bulacaksın. Bu açıdan içini ferah tut. Arkadaşının tehditleri ise asla seni korkutmasın. Eğer durum tehlikeli bir hal alırsa o zaman çok güvendiğin aklı başında bir aile büyüğüne mutlaka durumu açıp anlat ve çekinme çünkü geç olduktan sonra daha çok pişman olursun. Allah yardımcın olsun. İnşaallah buradan bir gün bizimle sevinçli haberini paylaşırsın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Hayırlı cumalar kardeşim, günahların için geç olmadan tövbe et, çünkü Allah tövbe edenleri sever, O çok bağışlayıcıdır. Namazını kılarsan eğer Allah muhakkak seni korur, kılmazsan Allah’ın korumasından muafsın unutma, bu kişiye ayrılacağını söylediğinde gerçekten başına bela olacağını düşünüyorsan, güvendiğin aile büyüklerinden muhakkak yardım istemelisin, sana en iyi onlar yardım eder.Allah yardımcın olsun.

  2. bak kardeşim bu işte biraz da senin suçun var.namusunu korumalıydın hatta eğer böyle bir hale geldiysen küçüklükten beridir sevgilin mutlaka olmuştur.dua ve namazı bırakma istihare yap camiye git mutlaka yardım bulacaksın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.