Dini Soru / Sorular / Sevgilimle ilişkiye girdim pişmanım

Sevgilimle ilişkiye girdim pişmanım

Sponsorlu Bağlantılar

Sevgilimle ilişkiye girdim pişmanım

Soru

Ben 23 yasında bekar bi erkeğim. 2 yıl önce bi ilişkiye başladım çok seviyordum ölürdüm onun için. Taki onunla ilişkiye girene kadar defalarca yaptım ve ruhsal bı cokuntu içerisine girdim. Yaptığım işin gunahı ustume oturdu sankı. Eski yaşantımdan nefret etmeye başlayıp. Dini videolar izlemeye basladım. İzledikce dogru bildiklermin (bi erkek bi kızla gezip tozabilir ne varki bunda) yanlış oldğunu anladım. Ve bununla bırlıkte kız arkadasımdan da sogudum. Onunla bi gelecek düşünemez oldum. Ayrılmam gerektigini düşünüyorum. Fakat ben onunla ilişkiye girdim ve ayrılırsam çok büyük bir kötülük yaptığımı ve vicdan azabı ile yaşamaktanda çok korkuyorum. Tövbeler ediyorum yalvarıyorum allaha. Fakat ben bulaştıgım bu işten nasıl kurtulabilirim. İçimi ruhumu nasıl rahatlatabilirim. İlişkiye girlmiş bir kızı ortada bırakmak mı yoksa sımdıden ayrılıp gelecekte yanlış yapılmış bir evlilikten kaçmakmı…

Cevap

Merhaba kardeşim. Haram olduğu bilindiği halde bu yollara giriliyor, ümitler bağlanıyor, bizimki çok başka deniliyor, oysa sonuçları hep aynı. Şu an ise kirlettiğin kızı başkası alsın diye sokağa atamazsın. Sen kirlenmiş bir kız alır mısın? Artık o senin namusun. Daha fazla zaman kaybetmeden, nikah kıydırın. Tövbe edin ki Allah sizi affetsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir yorum

  1. Valla kardeş. Ayrılırsan evlenmezsen simdi cektigin vicdan azabı belki iki katina cikacak. Bence evlenin güzel güzel. Kıyın nikahinizi. Tovbe edin. Esini evlendikten sonra da cok sev. Evlenince soguk davranma. O artık senin hayat arkadaşın çünkü. Birbirinize destek olun. Ve evlenmeden once iliskiye girdiginizi ikinizden başkası bilmesin. Mutlu mesut yaşayın inşallah . Allaha emanet olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.