Dini Soru / Sorular / Şeytanın verdiği vesveseler

Şeytanın verdiği vesveseler

Sponsorlu Bağlantılar

Şeytanın verdiği vesveseler

Soru

Şeytanla mı uğraşıyorum başka bir şey mi
Hocam öncelikle merhaba benim bu soruma kesin yanıt lazım son zamanlarda aklıma bazı sorular geliyor ve bunlardan aşırı derecede rahatsızım bir çözüm lazım bana hocam ben uzun boylu laf olsun diye demiyorum ama yakışıklı da bir çocuğum. saçlarımı da çok severim sürekli bakımda yaparım ilgilenirim aklıma gelenler ise şunlar: söyle bakalım saclarını 0 numaraya vurup kel olur musun bende haliyle hayır diyorum peki saclarını sıfıra vurmak mı yoksa Allah’a haşa şirk koşmak mı hangisini seçersin diyor Allah’a asla şirk koşamam ya acaba şirk koşsam mı diye hiç düşünmedim düşünmemde aklımdaki diyor ki yani kel olmayım mı tercih ediyorsun herkesin sana güldüğünü düşün diyor seninle alay ettiğini düşün diyor bende haliyle rahatsız oluyorum bir süre sonra kökü bende değil mi uzar diyorum tam kurtuldum derken bu sefer hemen ardından peki saçlarını bir daha uzamamak üzere kestirip kel kalmak mı yoksa şirk koşmak mı diyor yine şirk koşamam oo ayrı mesele asla yapmam böyle bir şey bu sefer diyor ki o zaman sınıftaki herkes sana güler seni her gören alay eder sürekli üzülürsün diyor haliyle rahatsız oluyorum ben rahatsız olunca da sorduğu soru tekrar aklıma geliyor bu sefer şirke girdiğimi düşünüyorum dahada kötü oluyorum kalbimden saçlarım bir daha çıkmasında diyemiyorum yani bitik vaziyetteyim ne yapmalıyım hocam benim durumum nedir şirke mi girdim şimdi

Cevap

Değerli kardeşim,
Sen boşu boşuna vesvese giriyorsun. Bu tür şeyler aklına geldiğinde bildiğin duaları oku ve şeytana lanet oku.
Bitiklik bir vaziyetin de yok. Boşu boşuna kendini boğmuşsun kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

3 Yorumlar

  1. Peki ya Allah bana derse ki niye tam cevap vermedin niye gerekeni söylemedin deyip beni hesaba çekerse o zaman ne olur?

  2. Merhaba kardeşim. Bütün bu aklına gelenler hepsi vesvesedir. Şeytan insanın en zayıf yerini bulur ve ordan üzmeye çalışır. Aslında senin hiç bir kötü düşüncen yokken durup dururken aklına gelir. Bir açıdan vesvese insandaki imanına alamettir. Yani eğer iman olmasaydı bu vesveselerde sana gelmezdi. Aklına gelsin veya gelmesinler sen şunu bilmen lazım ki bütün bunlar şeytandandır ve sana imanına hiç bir zararı yoktur. Allah’a emanet ol.

  3. Tevbe namazı 7 gün boyunca kılmak yararlıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.