Dini Soru / Sorular / Şiddetli geçimsizlik

Şiddetli geçimsizlik

Sponsorlu Bağlantılar

Şiddetli geçimsizlik

Soru

Karım benim annemi sevmiyor ve bize gelmesini istemiyor bunun için sürekli kavga ediyoruz huzurumuz kaçıyor. Bunun yanı sıra aldığımı beğenmiyor sattığımı beğenmiyor bizim taraftan kimseyi beğenmiyor çocuğumuza devamlı bağırıyor bende çocuğa bağırma onun ne suçu var diyorum. Hep kavga ediyoruz beni dinlemiyor kendi kafasına gidiyor.

Cevap

Merhaba kardeşim. Annenizin evinize gelmesine eşinizin karışma hakkı yoktur şayet anneniz sizin huzurunuzu bozacak durumlar oluşturuyorsa siz konuşabilirsiniz. Eşinizin aile büyükleri ile görüşüp halinizi arz edin. Erkeğin hakkı, kadının hakkından daha fazladır bu yüzden de kadının asi gelmesi onun ahiretini tehlikeye sokabilir.Konuyla ilgili bir ayette Allah buyuruyor:

Kocalar eşleri üzerinde yönetici ve koruyucudurlar. Bunun sebebi, Allah’ın bazı insanlara bazılarından daha fazla nimet vermesi ve bir de kocalarının mehir verme, evin masraflarını yüklenmeleri gibi malî yükümlülükleridir. O hâlde iyi kadınlar: İtaatli olan ve Allah kendi haklarını nasıl korudu ise, kocalarının yokluğunda, onların hukuklarını koruyan kadınlardır. Serkeşliğe yüz tutan kadınlara gelince: Onlara evvelâ öğüt verin, vazgeçmezlerse yatakta yalnız bırakın ve bunlarla da yola gelmezlerse onları hafifçe dövün! Şâyet size itaat ederlerse, onlara yüklenmek için bir sebep aramayın! Unutmayın ki üstünüzde çok yüce ve yegâne büyük olan Allah vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.