Dini Soru / Sorular / Sıkıntılara sabretmek için dua

Sıkıntılara sabretmek için dua

Sponsorlu Bağlantılar

Sıkıntılara sabretmek için dua

Soru

Sikintili bir nisanlilik evresi yasadim dugunune bir ay kala atildi ama ben herkese herseye sabrettim. Ozellikle anneme.anneler tartisti nisan atildi.Nisanlim bi saat once seni seviyorum derken bi saat sonra zorlama bitti dedi ve suan lanet olsun seni tanidigim gune dior ama ben hicbirsey yapmadim sdce anneme sabrettim sustturmaya calistim elimden geldiginde annem suan cok pisman ozurlerini karsi tarafa ilettiler. Annemle su an kusum babamin yanina tasindim. Nisanlimda bunu bilmesine ragmen canimi sende annen gibisin diyerek acitiyor. Herkes cok hakkimi yedi dayanamiyorum gibi okuyor. Rabbim baska aci vermesin sabredemiyorum daha fazla namazlarimi kilip tesbih cekiyorum. Ah edemiyorum hala cok seviyorum onu ne yapmaliyim.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Sen ne kadar sevsen de senin sevgine karşılık vermeyen seni mutlu edemez, hep acıyla yanarsın. Bu sebeple onu unutmaya çalışmalısın. Rabbena’yı her gün okumaya devam et. Dünya ve ahiretin için Allah’tan iyilikler güzellikler iste. Acılar karşısında Allah’tan, sabır değil, afiyet, kurtuluş, ferahlık, refah iste. İsyan etme sakın, elbet bu günler de geçecek. Hepimiz sınanıyoruz ama bu sıkıntılar, tabir-i caiz ise cennete girmemiz için elimizdeki biletlerimiz. Sabırlı olacağız, asi olmak haddimiz değildir. Allah yardımcın olsun. Gönlün kırıkken bol bol dua et kardeşim. Selametle.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. Hocam Allah razi olsun,benim hayatimda evlenicem is kurucam iste su nu olacak derken bi anda ayatim degisio farkli yola gidiorum, daha mutsu oluorum gaybi bilen Allah ama nisanimda boyle oldu uzerimde sihir buyu nazar vb olabilir mi nas felak okumamaiz yeterli mi Efendimiz (sav)bunun icin yapin okuyun dedigi bir dua var midir

  2. Merhaba kardeşim. Neden kendini bu kadar yıpratıyorsun ki, rızkı verenin yalnızca Allah olduğuna iman ettin mi ve üzerine düşenleri yaptın mı gerisi gelir Allah’ın izniyle. Senin paran için, işin için evlenen kişiden zaten eş olmaz. Allah’tan ümidini kesme. Bakara Suresini oku. Her türlü şerden korunmak için:

    Hz. Aişe (r.a.)’den rivayet edilmiştir:
    “Hz. Peygamber (s.a.v.) her gece yatağına geldiği zaman iki elini birleştirerek avucunun içine; Kulhüvallâhü Ehad, Kul eûzü Birabbi’l Felâk, Kul eûzü Birabbin-nâs ve Âyet-el-Kürsî sûrelerini okuyup ellerine üflerdi. Sonra iki eliyle vücudundan elinin yetiştiği yerleri sıvazlardı. Elleri ile başını, yüzünü, vücudunun ön kısmını meshetmeye başlardı. (Sonra vücudunun arka tarafını mesh ederdi.) Ve böyle okuyup üfleyerek vücudunu mesh etmeyi üç defa tekrarlardı. (Sahîh-i Müslim ve Tercümesi, Mehmed Sofuoğlu, c. 7, s. 47. Dipnot: 34.)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.