Dini Soru / Sorular / Şişmanlamak için ne yapmalıyız

Şişmanlamak için ne yapmalıyız

Sponsorlu Bağlantılar

Şişmanlamak için ne yapmalıyım

Soru

Çok zayıfım arkadaşlar kuru kemik derler ya öyle bir şey işte. 23 yaşında bir evli bir bayanım. Eşim hiç beğenmiyor Şişmanlamak için ne yapmalıyım?

Cevap

Aslında ne kadar kilo vermek isteyenler varsa, kilo vermek isteyenlerde vardır. Belki eşit bir şeyden bahsedemeyiz ama buda bir çok insan için ciddi bir sorun olabilmektedir. Hem zayıflamak hemde kilo almak isteyenler mutlaka bunu bir uzman diyetisyenin gözetiminde yapmalıdır. Veya çok bilinçli olmalı ve vücudunu iyi tanımalıdır neye ihtiyacını olduğunu iyi bilmelidir.

Sağlıklı kilo aldıran besinler:

Meyve yerine evde hazırlanmış meyve suları, kırmızı et, patates, balık, tavuk, ton balığı, karides, pirinç, patates, tereyağı, süt, peynir, fıstık, fıstık ezmesi, badem, fındık ve ceviz, kuru meyveler (kayısı, incir, erik, üzüm kuruları), havuç, patates, bezelye, şeker pancarı, mantarlı yemekler hızlı kilo aldıran besinlerden sağlıklı kilo aldıran besinler sınıfına girer. Bunları tercih etmeniz sağlıklı kilo almanız açısından önemlidir.

kilo almanın yolları:

Kilo aldırıcılar içerdikleri yüksek şeker ile şeker hastalığına neden olabilmektedirler. Kan şekerinin hızla dalgalanmasına neden olan kilo aldırıcı karbonhidrat tozları aynı zamanda kanser hücrelerinin büyümesine, gelişmesine ve hızla çoğalmasına neden olabilmektedirler. Yani kilo aldıran ilaç terimini zihnimizden çıkarmamız yerinde olacaktır.

O halde acil kilo almak ya da acil kilo almak istiyorum demek ben sağlıklı olmak istemiyorum yeter ki kilo alayım demektir ya da hızlı kilo almak istiyorum demek genelde sigara için kullanılan yavaş yavaş intihar etmek terimi ile aynı anlama gelir. O halde yapmamız gereken kaliteli beslenme kurallarını öğrenmek olmalıdır. Kaliteli beslenme ile sağlıklı kilo almak çok daha kolay ve daha az maliyetlidir. Bu bağlamda en etkili kilo aldırıcı, kilo aldırıcı tablet ya da kilo almak için ilaç değildir. En etkili kilo aldırıcı ya da kesin kilo aldırıcı uygulayacağınız beslenme yöntemleridir. Bu da kaliteli beslenme ile olur yani en kolay kilo alma yöntemi öğün sayınızı artırmaktır. Sık sık ama az az yemek genelde sağlıklı zayıflama yöntemi olarak kabul edilmiştir veya popülerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Burun ameliyatı caiz midir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.