Dini Soru / Sorular / Şizofreni hastasıyım kuran okumamda ne gibi sakınca var?

Şizofreni hastasıyım kuran okumamda ne gibi sakınca var?

Sponsorlu Bağlantılar

Şizofreni hastasıyım kuran okumamda ne gibi sakınca var?

Soru

Ben mehdi olduğumu, deccal olduğumu, mesih olduğumu, ki bunlar eskide kaldı; şimdi de kurtarıcı olduğumu düşünüyorum. Ayrıca inandığımı hissetmiyorum. yAlan mı söyleyeyim. Fakat Kuran okuma isteği doğdu bende. Türkçe mealini okuyorum. Okudukça münafıkların kalplerine verilen hastalık ve Allah’ın bu hastalığı daha da artırması ayeti ve benzer şeyleri anlatan ayetlere denk geliyorum. Şizofreni hastasıyım ve bu ayetler Allah’ın benden umudu kestiğini ve benim de münafık olduğumu hissettiriyor. Şeytanlarıyla baş başa kaldıklarında biz onları kandırdık derler ayeti ne denk geliyorum. Korkuyorum ve kendimden şüphe ediyorum. Bunun aslı nedir. Ne oluyor bana?

Cevap

Bunlar inşaallah geçici şeylerdir ve düzelecektir inşaallah. Hastalık halinde iken yani şuur kaybolduğu esnada insandan sorumluluk kaldırılır ama insan kendisine geldiğinde hakka uygun hareket etmeli ve hatırladığı yanlış ve günahları için tövbe etmelidir. Sizin korkuyorum demeniz bile imanınızın bir alametidir bundan dolayı Allah’a şükür edin ve şifa için de Allah’a bol bol dua edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir yorum

  1. Kardeş aynı durumdayım düzelebildin mi?Aynı sekilde ayetleri kendime uyarlıyorum korkuyorum. sürekli kendime imanım oldugunu ispatlamaya calışıyorum kendimi yatıştırmak için ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.