Dini Soru / Sorular / Soru sorarken yaptığımız günahları söylemekte sakınca var mıdır

Soru sorarken yaptığımız günahları söylemekte sakınca var mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Soru sorarken yaptığımız günahları söylemekte sakınca var mıdır

Soru

Selamun Aleyküm ben mescitte namaz kıldıktan sonra vaktim olduğu için kulaklıkla kuran dinlemek istedim namaz kılmak için gelen biriyle sohbet ettik bana müzik mi dinliyorsun dedi ben hayır deyince Kuran mı dinliyorsun dedi evet dedim ne kadar güzel dedi ve bende gülümsedim sonra aklıma takıldı Kuran dinlediğimi söylediğim için riyada mı bulundum?

Bir sorum daha var acaba biz buraya sorularımızı yazarken bazen yaptığımız günahları da söylüyoruz bunda sakınca var mıdır? Çünkü bir hadiste işlediği günahlarını açığa vuranlar dışında ümmetimin tamamı affedilmiştir.deniyor.

Allah sizlerden razı olsun.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Çok önemli konulara değinmişsiniz. Evvela eğer bir kötü düşünceye sebebiyet verilme ihtimali var ise durumu açıklamak sünnettir. Böylece o kimsenin acaba bu kimse camide müzik mi dinliyor gibi su-i zanda bulunmasına engel olmuş oldunuz. Bu riyakarlık değildir zarurettir kaldı ki camide oturup kuran okumak, namaz kılmak ve zikirle meşgul olmak yine riyakarlık olmaz çünkü cami bunun içindir.

Soru sorma konusunda ise, bizler özellikle sayfamızda üyelik mecburiyeti getirmedik ki insanlar tanınmadan rahatça sorularını sorabilsinler. Aynı zamanda üye olan kimselerin bilgisi de zaten hem sınırlıdır hemde görünmemektedir. Dolayısıyla rahatça sorular sorulabilir bunda bir sakınca olmaz inşaallah. İlmin yarısı sormaktır, soru sormadan insan öğrenemez o halde sormalıyız ki öğrenelim ve ilmimizi geliştirelim.

Allah sizlerden de razı olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.