Dini Soru / Sorular / Sürekli birinin öleceğini düşünmek

Sürekli birinin öleceğini düşünmek

Sponsorlu Bağlantılar

Sürekli birinin öleceğini düşünmek

Soru

Sürekli birinin kendini öldüreceğini ona qore bana aileme zarar qeleceyini o ölürse ben düşünüyorum diye oldu günah olur mu bana? Ben istemiyorum düşünmek lakin sıkıntı ediyorum kalbim rahatsız rica ediyorum soruma cevap verin. Azerbaycan’dan yazıyorum.

_______________

Birinin surekli kendini intihar edeceyin dusunuyorum istemiyorum dusunmek istemeden aklima qeliyor eyer o olurse kendine zarar verirse bana qunah olur mu?

Cevap

Merhaba kardeşim. Konuyu anlayabildiğimiz kadar izah etmeye çalışalım inşaAllah, bir insanın intiharından başkası sorumlu değildir çünkü intihar eden kişi kendisinin katili olur. Sizin düşünmeniz o kişinin intiharını etkilemez. Kendinizi boşuna üzmeyin kardeşim. Size bir sorumluluk yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: sürekli birilerinin öleceğini düşünmek, annenin olcegini dusunmek gunahmi, birinin öleceğini düşünmek, sürekli aileden birinin öleceğini düşünmek, surekli her an olecegimi hissetmek

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

5 Yorumlar

  1. Lütfen yardımcı olun ben sürekli annem ölecek diye düşünüyorum gerçek olur mu düşünmeki istemiyorum korkuyorum

    • Merhaba Gül kardeşim. Senin bunu düşünmenle bu şey asla gerçek olacak değildir. Korkma ve Allah’a tevekkül et. Bu korkular ve endişeler boşu boşunadır.

  2. Lütfen yardımcı olun ben sürekli birilerin öldüğünü düşünüyorum kendimi böyle şeyler düşündüğüm için nefret ediyorum sorumlu hissediyorum neden böyle bir şeyler düşündüğümü anlayamıyorum kendimi sorumlu hissediyorum.

    Lütfen yardımcı olun ben sürekli saçma bir şekilde birinin öldüğünü düşünüyorum hayal ediyorum ve bunlara engel olmak istiyorum kendimi sorumlu hissediyorum bunları düşündüğüm için kendimi kötü hissediyorum nefret ediyorum neden böyle saçma şeyler düşündügümü anlayamıyorum.

    • Bu düşünceleri aklına getiren şeytandır. Bunlardan dolayı sana bir günah olmaz. Aklına gelirse bırak gelsin ama sen önem verme ve işlerine bak. Allah’ın izniyle bu zamanla geçecektir.

  3. 13 yaşındayım ve hep annemin öldügünü düşünüyorum buda benim çok uzuyor bu düşünceler aklımdan nasıl gidecek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.