Dini Soru / Sorular / Sürekli rüyalanmak

Sürekli rüyalanmak

Sponsorlu Bağlantılar

Sürekli rüyalanmak

Soru

Ben ufacık ta olsa yani rüyanın başlangıcı da olsa kendimi kirli hissediyorum hep kirli sanıyorum kendimi geçenlerde bu yüzden gecenin bir yarısı kendimi camdan atmak istedim. o yazdıklarınızı zaten okudum bana bir açıklık getirmedi ben korkuyorum yatmaya hep göreceğim diye genelde de oluyor meni diyorsunuz bu nasıl bir şeydir küçük bir akıntı mı yoksa baya ıslanmak mı genelde ben ıslanmam ama eşimle beraber olunca da ıslanmam ben şimdi rüyamda ufakta olsa bir şey görsem azda olsa hissetsem normalde bende hep akıntı olur ama az bir şekilde bende meni mi acaba diye düşünüyorum lütfen bana ayrıntılı anlatın ben hastayım kabül ediyorum şu anda bunları size ağlayarak okuyorum çok kişiye sordum onlarda bana abdestli yat namaz kıl dediler ben sabah namazıyla namaza başladım hepsini yapıyorum yatmadan önce dualarımı da okuyorum geçen kendimden iğrendim artık yaptığım hiç bir ibadet içime sinmiyor hep kirliyim diye kendimi camdan atmak istedim bu yüzden gusül almak bana ölüm gibi sanki o rüyayı görsem bile gusül almasam geçecek gibi ne olur bana yardımcı olun açıklayıcı bir şekilde yazın çok büyük bir hayır işlemiş olursunuz lütfen ben yatmadan cevap yazın bu arada ilgilendiğiniz için Allah razı olsun sizden

Cevap

Değerli kardeşim. Şu an daha net bir şekilde bu durumunuzun şeytanın vesvesesinden kaynaklandığı görülüyor. Ve bu vesvese baya ilerlemiş olan bir vesveseye dönüşmüş durumdadır. Bundan kurtulmak aslında çok kolay ve basittir Allah’ın izniyle. Bilen ve ilim sahibi olan bir kimseye danışarak ve ondan dinleyerek atlatabilirsiniz. Biz buradan size elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım.

– Evvela şundan emin olmalısınız: kesin bir şekilde meni olmadan asla gusül abdesti almayın ve almanız da gerekmez. Benim tam anlamadığım şey gördüğünüz rüyaların içeriği nedir? yani sürekli cinsel içerikli rüyalar mı görüyorsunuz? Yoksa siz sadece uyurken gördüğünüz herhangi bir rüya olsa bile size akıntı oluştuğu hissimi geliyor? İnsan cünüp olsa bile kirli ve necis değildir. Cünüp olunca ben kirli oluyorum veya pis oluyorum düşüncesi zaten yanlıştır. Bu sizin zayıf tarafınızdır ve şeytan bir müminin en zayıf noktasından vesvese vermeye başlar. Gelen akıntının meni olduğundan emin olmadan asla gusletmeyin çünkü cünüp olmadan yapmış olursunuz ve sevap işlemiş de olmazsınız. Ancak bu yaptığınıza şeytan sevinir ve sizde boşuna zahmete girmiş ve üzülmüş olursunuz. Eğer gusül almasam geçecek gibi hissi şeytandandır ve size nefret vermek ve tiksindirmek istemektedir. Asla ama asla meni geldiğinden emin olmadan gusül almayın ve normal ibadetinizide yerine getirin. Kadında ki meni sarı renktedir. Rüya içerisinde cinsel içerikli bir şey gördükten sonra ve orgazm olduğunuzu anladıktan sonra meni geldiğinide kesin bir şekilde anlarsanız ancak o zaman gusül abdesti almalısınız. Rüyalarda görülen cinsel ilişki rüya olsa bile meni gelmemişse yine gusül almak gerekmez. Ayrıca gündüz vakti olsun gece vakti olsun kadınlardan gelen akıntılar vardır. Bu konuda bilgilerinizi geliştirmelisiniz. Bazı kadınlarda sürekli akıntı olabilir ve bu akıntı cünüp yapmaz. Eğer devamlı akıntı geliyorsa o zaman bir kadın her vakit namaz için bir namaz abdesti alması gerekir ve kirlenen çamaşırını değiştirmesi gerekir. Gelen akıntı çok hafif ve beyaz renkte ise bu akıntı bazı alimlere göre normal abdesti dahi bozmaz ve sümük hükmünde sayılmıştır, bazılarına göre de abdesti bozar. Bu durumda abdest almak daha doğru olur ama almasada öylece namazını kılabilir kimse yok diyemez. İnşaallah sorunuza bir nebze olsun açıklık getirmişizdir. Lütfen sorunuzun içeriğini ve gördüğünüz rüyaların içeriği hakkında genel ifadelerle de olsa yazarsanız daha çok faydalı olmaya çalışırız. Allah’a emanet olun kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: her gece rüyalanmak, ruya gorup akintisiz uyanmak, rüyalanmaktan kurtulmak

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

4 Yorumlar

  1. Teşekkür ederim hocam Allah gönlünüzde ne muradınız versin.

  2. Kardesim Allah yardimcin olsun

  3. Hocam selamünaleyküm ben bu ramazan tam bir haftadan beri hergün rüyalanıyorum yaşım 15 ama gece rüya görüp görmediğimi hatırlamıyorum ama sabah uyanınca çamaşarımda ıslaklık oluyor.hergün güsul için banyoya gireceğimde Annem hergün ne var diyor bende bişey diyemiyorum.ramazanda mastürbasyonu bıraktığım için mi oluyordur neden lütfen bana çözüm bulun Allah rızasi için yardım edin…

  4. Aleykum selam. Rüyalanmak için yani uykuda cünüp olmak için erkekler için mutlaka meninin çıkmış olması gerekir. Kesinlikle meniyi görmezsen asla gusül alma. Diğer ıslaklar genellikle mezi olur ve mezi cünüp yapmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.