Dini Soru / Sorular / Tecavüz, zina

Tecavüz, zina

Sponsorlu Bağlantılar

Tecavüz, zina

Soru

Selamünaleyküm. Benimde bir sorum olacaktı. Bir kadın cinsel zorlamaya, yani istemeyerek karşı taraf ondan yararlanmışsa, ondan sonra uzun süre hem maddi ve manevi açıdan kullanılmışsa, o kişi kadına bol bol yalan söyleyip, onunla oynayıp sonrada irtibatı koparmışsa, bu nasıl yorumlanır?
ve bundan dolayı kız bakireliğini kaybetmişse, evlenmek istediğini ama nasıl davranacağını bilmiyorsa, ne yapmalı? Eğer evlenmek istiyorsa, o kişiye ne demeli? Sonuçta istemeyerek oldu, bunu evleneceği kişiye demeli mi?

Birde, bu kişi, çaresizlikten bu olayı bir iki arkadaşına anlatmışsa, Allah C.C. bu kişileri şahit olarak mu görür? Yani bir yerde okumuştum, kötülük olduysa, kimseye anlatmayınız, Allah büyüktür, bu günahınızı örter diye.
Kıza günah yazılıyor mu? Bu genç kız şimdide kahrından, neden söyledim, neden böyle oldu diye, hasta ediyor kendisini ve ne yapmalı? Hangi derecede kime günah yazılır? bu kız ne yapmalı?
Erkeğe hangi açıdan, bu kızı kandırıp zorladığı için günah yazılır?
Zina yerine mi geçiyor? bu olay eğer olmasaydı, kız belki evliliğe kadar bakire kalacaktı…
Kader açısından nasıl yorumlanır? yardımcı ve detaylı cevap alabilirsem, sevinirim.
Saygılar.

Cevap

Değerli kardeşim,
Sizin bu yaptığınız zina statüsündedir. Çünkü herhangi bir tecavüz girişimini fark ettiğinizde başvurabileceğiniz bir çok kurum bulunmaktadır. Değerli kardeşim keşke önleminizi çok önceden almış olsaydınız. Dinimize göre zina yapmak ve zinaya yaklaşmak günahtır. Zinayı yasaklayan ayetlerden biri;
“Zinâya yaklaşmayın, çünkü o bir hayasızlıktır O ne kötü bir yoldur” (17/32)
yukarıdaki ayet sadece bayanlara yönelik bir ayet değildir. O kişi hem zinadan yargılanacaktır hem de tecavüzden yargılanacaktır.
Başka bir ayette de zina yapmış olanlara müjde verilmekte. Bu müjde ise samimi bir şekilde tövbe edip bir daha yapılmaması durumunda af olanağını söyleyen ayet;
Ancak bundan sonra tevbe eden ve salihçe davrananlar hariç Çünkü gerçekten Allah bağışlayandır esirgeyendir (24/5)
Yani tövbe et kardeşim bir daha da zinadan uzak dur. ikincisi ise arkadaşınıza her hangi bir günah yoktur. Bu konuyu konuştuklarınızla konuşup bu durumunuzun yayılmasına engel olmanız sizin yararınıza olacaktır.
Başınıza gelen bütün bunlar sizin seçiminiz. bu sebeple bu durumu kadere yükleyemezsiniz. Önleminizi alıp o kişiden uzak durmuş olsaydınız farklı bir şekilde sonuçlanabilirdi.
dediğim gibi bundan sonra sizin yapabileceğiniz tek şey tövbe edip Allah yolunda ilerlemek olmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.