Dini Soru / Sorular / Terör yanlısı insanlar öldüğünde üzülemiyorum

Terör yanlısı insanlar öldüğünde üzülemiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Terör yanlısı insanlar öldüğünde üzülemiyorum

Soru

Müslüman insanlar öldüğünde veya askerlerimiz şehit olduğunda çok üzülüyorum ama Müslüman olmayanlar öldüğünde veya terör yanlısı insanlar olduğunda içimden üzülmek gelmiyor bu normal ve doğru bir şey mi yoksa ben gaddar bir insan mıyım

Cevap

Müslüman kardeşlerimiz veya askerlerimiz şehit olduklarında bir amaç için Allah rızası için biz insanların daha rahat,huzurlu ve emniyetli yaşamamız için mücadele ettikleri için üzülüyoruz.Ama terör yanlısı insanlar öldüğü zaman üzülmüyoruz çünkü bizlerin huzurunu can güvenliğimizi tehdit ettiklerinden dolayı.Şimdi bir düşünün terör yanlıları tarafından öldürülen yavrularınızı, kardeşlerinizi, bacılarınızı, analarınızı ve babalarınızı sizce ölen veya öldürülen teröristler için üzülünür mü tabi kide üzülmek doğru bir şey değil.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

2 Yorumlar

  1. Öyle ancak böyle insanlar öldüğünde hak yerini buldu deyip üzülmediğimiz de hatta sevindiğimizde insanlar o ölenlerde insan onlarında canı var onlarda müslüman gibi tepkiler verdikleri için içimi suçluluk duygusu kaplıyor günaha giriyor muyum?

  2. Biz elbette zalimlerden ve teröristlerden ve işbirlikçilerinden nefret edeceğiz ancak bu nefret bizi haksızlığa götürmemeli. Ayırım yapmaksızın herkesi kötülememeli. Ölen nice masum canların olduğunu ve hiç bir şeyden haberi olmayanların da katlediğini unutmayalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.