Dini Soru / Sorular / Vajinal muayeneden sonra gusül abdest gerekir mi

Vajinal muayeneden sonra gusül abdest gerekir mi

Sponsorlu Bağlantılar

Vajinal muayeneden sonra gusül abdest gerekir mi

Soru

Kadın doğumcuya gittim gusül almam lazım ama koltuk altında iltihaplı yağ bezesi temizlendi doktor kesik var pazara kadar su değdirme dedi ne yapmam lazım?

Cevap

Allah şifalar versin. Vajinal muayene yani cinsel organa bir cisim veya parmakla müdahaleden dolayı gusül abdesti almak gerekmez. Eğer bu müdahale esnasında kadın zevk hissetmişse o zaman gusül abdesti alması gerekir. Ancak her durumda öyle bir muayene namaz abdestini bozar.

Bir yaradan veya bir hastalıktan dolayı suyun dokunmasını doktor yasaklamışsa o zaman diğer uzuvlar yıkanır ve o bölge sadece mesh edilir. Eğer buda zarar verecekse sadece normal abdest alır ve bu şekilde namazlarınızı kılarsınız. Buda mümkün olmazsa teyemmüm alınır ve bu teyemmümle namazlar kılınır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: vajinal muayeneden sonra gusul gerekir mi, vajina muayenesi gusül gerektirir mi diyanet, alttan muayene gusül gerektirir mi diyanet, vajinadan muayene gusül gerektirirmi, doktor muayene ettikten sonra gusul gerekl i, jinekolojik muayeneden sonra banyo yapmak gerekir mi, jinekolojik muayeneden sonra gusül abdesti almak gerekir mi

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.