Dini Soru / Sorular / Vesvese beni bitiriyor

Vesvese beni bitiriyor

Sponsorlu Bağlantılar

Vesvese beni bitiriyor

Soru

Benim aklıma sürekli Allah’a küfür peygambere küfür geliyor. Artık bıktım intihar bile etmek istedim. Dayanacak gücüm yok. İslamdan çıktım diye endişem var. Sürekli aklım erkeklere gidiyor göz zinası yapıyorum. Yardım edin çok kötü durumdayım. Namaz oruç var ama bu şeyler aklıma geliyor.

Cevap

Güzel kardeşim şeytanı sonsuz bir cehennem bekliyor bunu da bildiği için kendisine yarenlik edecekleri bulmaya çalışıyor, bu kadar kolay mı pes edeceksin, kendine gel alemlerin Rabbi var. Aklına istem dışı gelen düşünce küfürler şeytanın vesvesesi. Korkma onlardan meshul değilsin. Yani anlamıyorum hic zerre kurtuluş umudu olmayan şeytan asla pes etmiyor, bizim imanımız var elhamdülillah müslümanız, neden korkuyorsun ki, sana tavsiyem sürüne sürüne de olsa namazını sakın bırakma. Lutfen tefekkür et.Allah’ın kudretini, rahmetini, ilmini düşün. İnan bana O’nu düşünmek lezzetlerin en şahanesi.
Erkeklere gelince eğer evlenme imkanın varsa evlen.
Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

6 Yorumlar

 1. Selamün Aleyküm.Hocam neredeyse çıldırmak üzereyim. Sanki göğsümün ortasına ağır bir şey çöktü. Namaz kılarken çok vesveseye düşünüyorum. Acaba şunu okudum mu eksik mi yaptım yanlış mı okudum gibi. Sonra tekrar niyetlenince içimden ‘Tekrar yaparsan vesvese yaparsan ailene şöyle olsun sülalene şöyle olsun’ gibi çok kötü şeyler geçiyor. En son bugün Öğle Namazını kıldıktan sonra düşünceye girdim ve tekrar Öğle Namazının farzını kılmaya karar verdim ve o sırada içimden eğer tekrar bugün bu namazdan sonra böyle yaparsan ‘Cennet nasip olmasın’ gibi bir şey oldu hocam. Bunu kendimi yenmek için önüme koyduğum bir cümle gibi mi düşünmeliyim? O cümleyi gerçekten içimden geçirdim mi diye düşünüyorum. Bunun vebali var mıdır? Bunları yazarken bile çok kötü oluyorum. Asla cennete girememek düşüncesi beni çok ürpertiyor. Allah cümlemize Cennetini nasip etsin. Lütfen yardım edin hocam. İçimden böyle bir şey demiş olduysam ne yapmam gerekiyor.

  • Aleykum selam. Şeytan insana bu tür hilelerle düşünceler yani vesveseler verir. Bunlardan sana günah yoktur sorumlulukta yoktur. Gelirse bile önem verme sen ibadetlerine ve hayatına devam et.

 2. Hocam hayırlı günler sayfanızı bilgilenmek amacıyla takip ediyorum bazen burada yazılanları okuyorum ama bende şöyle bir durum oluyor kötü bir şey okuduğumda etkileniyorum sanki kendim o hatayı tekrar ediyormuşum gibi geliyor mesela yorumdaki soruyu okudum ve içimden bir işimi düşünürken tek o işim olsunda cennet nasip olmasın gibi geçiyor hocam bu beni de soruyu soran arkadaş gibi korkutuyor çünkü ben asla öyle bir şey istemem hocam benim yaşadığım durum da mı vesvesedir. Lütfen bana da Allah rızası için bir cevap verir misiniz.

 3. Hayırlı günler. Evet işte bunlar tam olarak vesvesedir ve bunların bir günah ve sorumluluğu yoktur. Aklına gelirse bile önem verme.

  • bir sey söylicem yalnızca uyarmak icin sakin ha beni yanlis anlamayin sizi yargılamak olur mu hic amacim ben günahkar biriyim zaten
   ve senin hakkında ne düşündüğünü demişsiniz haşa Allah icin düşünmek fiili kullanilmaz düşünmek biz kullar için dir sakın yanlış anlamayin okudum ve uyarmak istedim 🙂

 4. Teşekkür ederiz kardeşim. Hata giderilmiştir. Allah razı olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.