Dini Soru / Sorular / Vesvese ile imtihan

Vesvese ile imtihan

Sponsorlu Bağlantılar

Vesvese ile imtihan

Soru

Vesveseyle sınanıyorum içimden Allah’a neler diyorlar bir bilseniz. Bende içimden bunlara uyarak vesveseyle diyorsam Allah beni affeder mi? Birde şöyle bir şüpheye düştüm bugün onu sorguladım Allah haşa yok mu dedim. Tövbe estafurullah kulaklarımda hep bir dürtü var sabahta bana haşa Allah’ı öldür diyor manyak ne yapacağım daha neler neler. Hocam ben Allah’ı çok seviyorum ondan mı böyle oldu? Acaba namaz kılmıyorum kendimden korkuyorum eksiğim ama yine şeytan benle uğraşıyor özellikle Allah’la ona olan sevgimle tesbih çekiyorum bol bol ama yinede kurtulamıyorum. Allah’ım al canımı bunları işitmektense diyorum. Ne yapacağım ya Allah’a karşı gelirsem onu kaybetmekten korkuyorum üzmekten sanki imanım gitmiş gibi hissediyorum ne yapmalıyım?

Cevap

Merhaba.Vesveselerden sorumlu değilsin bir günahı yoktur fakat sevgi ispat ister; Allah’ı seven Allah çağırdığında koşa koşa gider.Başka türlü ispat edilmez.Namazını kılmak senin yararına olur.Kılmazsan da senin zararınadır.Şeytana fırsat verme bu düşünceler senin değil, o yüzden kafana takma ve hemen namaza başla ki huzurlu olasın.Selametle kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

2 Yorumlar

  1. Selamün aleyküm ben namazlarımı kılıyor zikrediyor elimden geldiğince iyilik yapmaya çalışıyorum ancak vesveselerden çok yoruldum eskiden korkar,için titrerdi ancak ilaç kullandığım için artık üzülmüyorum içimden küfür gelince karşı koyamıyor hatta gülüyor gibi oluyorum namazlarımı bırakmamaya gayret ediyorum ancak sanki tüm yaptığım iyilikler hâşâ boşa gitti gibi şirke girmek istemiyorum ne olur Allah aşkı için hayırlı akşamlar dilerim.

  2. Aleykum selam. Şundan emin olmalısın ki Allah kulunu vesveselerden dolayı hesaba çekmez ve günah yazmaz. Sana gelen bu düşüncelerin hiç bir önemi yoktur. Allah’ın izniyle kısa zamanda tüm bunlar geçecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.