Dini Soru / Sorular / Vesvese sadece dini konularda mı olur

Vesvese sadece dini konularda mı olur

Sponsorlu Bağlantılar

Vesvese sadece dini konularda mı olur

Soru

Merhaba hocam. Vesvese hakkında bilgi rica ediyorum. Vesveseler hangi konularda gelir? Sadece dini konularda mı vesvese olur bilgi verir misiniz.

Cevap

Merhabalar kardeşim. Çoğunlukla vesveseler dini konularda olmakla birlikte farklı bir çok durumda da vesvese görülebilir. Bundaki şeytanın amacı insanı üzmek olduğu için nerede zayıf bir yerini yakalarsa oradan ona vesvese vermeye çalışır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Isyanin esine gelmek

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

  1. Merhaba, vesvese sadece dini konularda değil, her şeyle ilgili olabilir. Kapıyı kilitleyip, kilitledigini bildiği halde tekrar tekrar gidip kontrol eden veya açıp tekrar kilitleyen insanlar var. Şeytanın vesvesedeki amacı insanı Allah’a isyan ettirmektir. Birden bire isyan etmeyeceğini bildiği için basamak basamak ilerler. Bunu da vesveselerle yapar. Örneğin fakir bir insana da sürekli fısıldar keşke şöyle olsaydın, bunun da olsaydı. Belki o kişi durumundan şikayet etmediği halde vesveseleri dikkate alırsa zamanla fakirliginden dolayı şikayet eder hale gelebilir, bu şekilde haşa Allah’a isyan bile ettirebilir şeytan insanı. O yüzden vesveselerin üzerinde durmamalı, itibar edilmemelidir. allah muhafaza etsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.