Dini Soru / Sorular / Vesveseden kurtulmak için ne yapılmalı

Vesveseden kurtulmak için ne yapılmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Vesveseden kurtulmak için ne yapılmalı

Soru

Hocam 16 yaşındayım. Yaklaşık 2 buçuk aydır aklıma ALLAH la ilgili kötü şeyler geliyor ve maalesef hocam şeytanla ilgili övücü sözler geliyor. Hocam vesveseymiş bunlar takmayınca geçermiş takarsan hastalığa dönüşürmüş. Ama herhalde hocam bende bu çok kötü bir hastalığa dönüştü hocam aklınıza gelebilecek bütün iğrenç sözler inkar sözleri de aklıma geliyor. Kalbim artık bitti herhalde hocam eski günlerime dönmek istiyorum ama çok zor gibi. Bu kötü düşünceler şeytan vesvese vermese bile aklıma geliyor hocam ne yapmam lazım? doktoramı gitsem acaba?

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Eğer mümkünse ilim sahibi birisine giderek sıkıntını anlatırsan daha kolay atlatırsın. Aslında vesvese olması insandaki imana delildir. Ayrıca vesvese hiç bir şekilde insanı günaha sokmaz. Aklına ne gelirse gelsin bundan sen sorumlu tutulmazsın. Ama maalesef bu bilindiği halde insanlar aklına takıyor ve kendilerini boş yere üzüyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

  1. Bu vesveselerin sana zararı olmaz ama her aklına gelişinde ezan oku şeytan ezan okununca kaçar yani vesvese gelmez ben denedim gerçekten faydası oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.