Dini Soru / Sorular / Vesveseden kurtulmak için okunacak en etkili dua

Vesveseden kurtulmak için okunacak en etkili dua

Sponsorlu Bağlantılar

Vesveseden kurtulmak için okunacak en etkili dua

Soru

Hocam vesveseli biriyim yardım edermisiniz

Selamın aleyküm hocam malum ramazan ayı geliyor oruçlar sevaplar çokça olduğu zamanlar başlıyor nasipse :D:D hocam benim sorum ben gündelik hayatta vesveseli bir insanım ve çok kötü bir olay biliyorsunuz bu akıntılarla ilgili beyaz akıntı ile ilgili sorular sordum mezii meni gibi olaylar. Hocam ben kendimi düzeltmem lazım bir an önceki güzel geçsin ömrümüzün kalan kısmı 16 yaşında bir erkek gencim hocam bana dua önerir misiniz. Bende normal insan olmak istiyorum çok şükür küfürüm yok belki ağzımdan istemsiz oluyorsa yalan olmasın diye yazdım 2 senedir küfür yok derim istimna yok video izlemek yok bitti herşey günahlar tövbe ettik .. hocam şükür ben neler yapmalıyım duanın yanında tavsiyeniz neler?

1- Bi bayanla konuşurken yüzüne az bakarım bazen
2- Bir ortamda küfür edilince aklıma kötü düşünceler geliyor
3- Bazen kafamı arkaya çeviremiyorum sorunlardan dolayı arkadaşlara bakamıyorum baksam da zor oluyor
4- guslüm kaçtı mı diyorum hep
ve 2 sene yada 2 seneye yakındır gusül abdesti gerektirmeyen haller olmadığı halde büyük ihtimal yalan olmasın gusül alıyordum. Neler yapmalıyım hocam öneri ve dualarınızı yazar mısınız bende süreç içerisinde size mesaj atıyım tekrardan ramazan ayına kadar selam ve dua ile selamatle … 🙂

Cevap

Aleykum selam güzel kardeşim. Allah yardımcın olsun. Ne kadar güzel ve içten yazmışsın. Allah bu ihlasını hiç bir zaman bozmasın. Sen öyle samimi oldukça Allah’da her daim yardımında olacaktır bundan asla şüphe etmemelisin. Gusül ve benzeri durumlar hakkında boş yere vesvese etme. Aslında vesvese gelmesi o kimsenin imanlı olduğuna helal ve haram dikkat etmesine işarettir. Şeytan boş kimseyle neden uğraşsın ki. Eğer bir şey cünüp etmiyorsa asla gusül etmeye kalkma o zaman bak seni vesvese nasıl da terkediyor. Dua olarak eğer kuranı kerim okuyabiliyorsan her gün için kendine örneğin bir sayfa okumayı prensip edin. Eğer bilmiyorsan öğrenmeye çalışabilirsin. Bu senin en güzel dua olur. Her zaman yazmanı bekleriz. Bize dua etmeyi unutma. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.