Dini Soru / Sorular / Yaşama hevesim kalmadı

Yaşama hevesim kalmadı

Sponsorlu Bağlantılar

Yaşama hevesim kalmadı

Soru

Kimsenin kimseye yetmediği yerde Allah herkese yeter elbet şüphesiz ama bi teselli

Selâmun aleykum hocam benim resmen yaşama sevincim elimden alınmış gibi yaşım daha cok genç reşitim ama şu yaşımda sanki çok yaşlıyım gibi hic bir seyi canım istemiyor ailem çok ilgisiz benimle hiç ilgilenmiyorlar şu yaşıma kadar bana sadece yanlış şeyler yaptığım zaman konuştular onun dışında ben yokum gibi sabah oluyor hayattan hiç sevincim yok aksam oluyor hic beklentim bir şeyim yok diger akrabalar içinde öyle hani bazı kişiler der ya işte yengem sırdaşım teyzem sırdaşım falan diye brnim hoc oyle kimsem de yok annem beni dinlemiyor bile babamda aynı şekilde ben artık benimde bi hayatım olsun istiyorum benimde bi yuvam olsun ve nihayetinde akşam eşim gelicek diye süslenip onu beklemek istiyorum içimi bi heyecan kaplasin istiyorum ve bu duygular hiç bitmesin çok edepli ahlaklı imanı tam namazlarını hic geçirmeyen beni çok sevecek çok sahiplenerek ilgilenecek bi eş istiyorum her namazdan sonra edebildiğim kadar dua ediyorum ama olmuyor yani hiç görücüm bile çıkmıyor bana önerebileceginiz kur-andan veya da hadislerle belirlenmiş bi dua var mıdır? Birde benim halim icin tavsiyelerinizi bekliyorum hocam.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Öncelikle elinde bulunanlara şükretmez de olmuyor, bu hayatı istemiyorum dersen belki Allah, elinde olanları da senden alır. Sağlığın yerinde, başını sokacağın evin var. Şükrü hiç anımsamıyoruz, bizden daha müşkül durumda olanları görüp, ibret alacağımız yerde, hep daha fazlasını istiyoruz. Güzel ve hayalinde olan hayatı herkes yaşamak ister fakat önce Allah’a kul olarak, üzerimize düşen vazifelerimiz neler, eksiğimiz var mı, hatamız var mı, bunları gözden geçirmeden, dünya bir istekle Allah’ı hatırlıyoruz. O nedenle elindekilerin şükrünü eda etmelisin kardeşim.
Mümin bir kardeşin olarak, bunları sana söylemezsek, sen harika bir insansın, tek eksiğin hemen şu duaları oku, olana kadar bekle dersek yanlış yönlendirmiş oluruz seni. O nedenle bu kadar detaya girmiş oluyoruz.
Evlenmek istiyorsan büyüklerine söyle, yardım etsinler. İlla şu duayı oku, hemen olur diyemeyiz. Gönülden, temiz ağız ve temiz kalp ile, ihlas ile edeceğin dua makbuldür Allah’ın izniyle.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.