Dini Soru / Sorular / Yeni müslüman olanlar ne yapmalı

Yeni müslüman olanlar ne yapmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni müslüman olanlar ne yapmalı

Soru

Selamünaleyküm Hristiyan olan sevdiğim kadın İslamiyeti kabul etti. Ne yapmam gerekiyor? Nasıl bir yol izlemek gerekiyor yardımcı olur musunuz? Sonrasında nikah geçerli olur mu?

Cevap

Değerli kardeşim,
İslamiyeti kabul eden arkadaşınız için yapacağınız ilk şey imanın ve İslamın şartlarını öğretmek olmalıdır. Daha sonra bu şartlara iman edip şartlarını yerine getirmesi için yardım etmelisin. Allah size öğretme, arkadaşınıza da öğrenme azmi ve heycanı versin inşallah… Allah(c.c) salih amellerde bulunan bir Müslüman olmayı nasip eder inşallah. Nikahınız için zaten artık herhangi bir engel yok. Ayrıca dinimize göre Müslüman olan bir erkek, hristiyan bir kadınla evlenebilir. Nikah için bir sakınca bulunmamaktadır.
Great Answer

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kötü söz söylemek günah mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

Bir yorum

  1. Merhaba kardeşim ben okuyuculardan biriyim. Hocalarım size ayrı cevap verecektir ama bende bir katkıda bulunmak isterim. Allah senden de müslüman olandan da razı olsun. Ben yurt dışında yaşıyorum tanıdığım Türk arkadaşlardan evlenenler oldu veya aşk üzerine başlangıçta hrıstiyanlıktan müslümanlığa geçenler oldu yada bir gecelik aşk için imam nikahı bile kıyanlar oldu. Bu bayanlar hrıstiyanlıkta inançlarını kendi çaplarında gerçekleştirirken Müslüman olduktan sonra eşleri müslümanlığı tam olarak yaşatmadıkları için (Erkek islamı yaşamıyor veya alkol alıyor veya dünyalık bir yaşam yaşıyor) Belli bir müddet sonra aşkın ateşi azaldıkça tartışma konuları çoğalmaktadır bunlardan birisi de kadın size beni müslüman yaptın ama ben önceden kiliseye giderken şimdi ise müslüman olduktan sonra hiç bir şey yapmıyorum. Hiç bir inanca sahip değilim gibi. Eğer sizde bu ateş güçlü değilse hazırlığınızı iyi yapmalısınız öyle sorular ile karşılaşıyorsunuz ki hayatınızda hiç böyle bir soru sorulmamış. Ben dünya tarihini, islam tarihini, dünya politikasını, Peygamberler tarihini, dünyanın coğrafik yapısını sırf bunların ansızın soracakları sorulara cevap vermek için burada okumaya başladım. Allah yardımcınız olsun. Saygılar. Hakkınızı helal edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.