Dini Soru / Sorular / Zan altında bırakmak nedir

Zan altında bırakmak nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Zan altında bırakmak nedir

Soru

Ben borcum yüzünden evdeki kasada bulunan altınların bir kısmını alıp sattım. Borcumu ödedim ama bunu eşime diyemediğimden, bir senaryo yapıp, kasanın anahtarını üzerinde bırakıp, sonradan orda bulmuş gibi, altınlar çalındı diye numara yaptım. Ama evde birkaç gün önce eşimin arkadaşları vardı. Normal olarak şüpheler onlar üzerinde yoğunlaştı. Hatta eşim arkadaşlarına herkesten hatta kaynanası ve eltilerinin de parmak izlerinin alınıp kontrol ettireceğini söyledi. Tabi ki bazı arkadaşları onay verdi. Birkaçı kızıp irtibatı kesti. Bu da normal olarak şüpheleri onların üzerine çekti. Şimdi ben vicdan azabı çekiyorum. Hiç yoktan onları zan altında bıraktım. Günah işlediğimi biliyorum ama bu saatten sonra da çıkıp ben aldım diyemem. Ne yapmalıyım.

Cevap

Allah seni affetsin bu yaptığın hiç doğru bir davranış olmamıştır. Evde kasada bulunan altınlar eğer sana aitse bir derece mazur görülebilir ama eğer eşine aitse bu hırsızlığa ve kul hakkına da girer. Durumu eşine izah edebilirsen ne ala o zaman bir derece düzeltebilirsiniz. Tövbe et.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.