Dini Soru / Sorular / Zina yapmamak için imam nikahı kıydırmak

Zina yapmamak için imam nikahı kıydırmak

Sponsorlu Bağlantılar

Zina yapmamak için imam nikahı kıydırmak

Soru

Hocam yardım edin

Kız arkadaşımla zina yaptık bir daha hataya düşmemek istiyoruz çok pişmanız tövbe ettik ailesi bilmiyor kız arkadaşımın. Bu yüzden dini nikah kıymak istiyorum zaten evleneceğiz ama bir daha günaha girmek istemiyoruz lütfen yardım edin aydınlatın.

Cevap

Allah sizi ıslah eylesin. Elbette dini nikah kıyabilirsiniz ve hatta bir an önce kıymalısınız ama gizli değil açık bir nikah ile evlenmelisiniz. Gizli nikah caiz olmaz ailesinin bilgisi dahilinde olmalıdır. Tövbe istiğfar edin bir daha asla nikah kıyılana kadar birbirinize yaklaşmayın ve evlenmek için elinizden geleni yapmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: zina yapmamak için imam nikahı kıydırmak

İlgini Çekebilir

Kötü söz söylemek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar Kötü söz söylemek günah mı Soru Dinimize göre bir kişinin kötü söz söylemesi …

Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar Teheccüd namazı nedir nasıl kılınır Soru Merhaba hocam. Bir gecede birden fazla teheccüd …

3 Yorumlar

  1. hocam çok kötüyüm uyku uyuyamıyorum 3 aydır içinden çıkamadığım düşünceler var kafamda sürekli psikolojim bozuldu ben böyle bir insan değildim bir anlık nefis beni nerelere getirdi hocam çok pişmanım çok Allahın affına sığınmaktan başka çarem yok değil mi hocam Allahın affı herşeyden büyük diyorlar hocam ben elimden geleni yapacağım

  2. Elbette Allah’ın affı çok büyüktür. Tövbe edersen samimi isen Allah mutlaka seni bağışlayacaktır içini bu açıdan ferah tut. Asla ümitsiz olma. İşlediğin günahlar iyilik ve salih ameller için seni daha çok bilesin. Allah seninle olsun her zaman.

  3. Allah razı olsun hocam gönlüme biraz olsun ferahlık verdiniz çok teşekkür ederim Allah kimseyi nefsi ile bir an bile baş başa bırakmasın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.