Dini Soru / Sorular / Zina yaptım çok pişmanım

Zina yaptım çok pişmanım

Sponsorlu Bağlantılar

Zina yaptım çok pişmanım

Soru

İyi geceler hocam utanarak söylüyorum ki ben aptal günahkar rezil bir insanın tekiyim sevdiğim insan var altı yıldır birlikteyiz şu an nişanlandık ama sevgili dönemimizde çok hatalar yaptım. Erkek arkadaşıma aldattım yakınlaşma olarak çok kez insan bir kez hata yapar ama ben kaçar defa yaptım her yaptığımda eşek gibi derler ya pişman oldum ama yine yine hata yaptım çok hastalandım günahlarım var diye helallik isteyemem. Bu konuda sonra bişiler duydum erkek arkadaşımda beni aldatmış cinsel olarak yakınlık olarak olsun ama o benim bildiğimi bilmiyor sadece şüphelendiğini falan söyledim birbirimizi sevmekten hiç vazgeçmedik başımıza ne geldiyse de nişanlandık her şeye rağmen sustum çünkü bende suçluydum napacam hocam insanlar bir kez hata yapar ben defalarca yaptım günahkar adi aşağılık bir insanım ben :'( ben bu günahkarla Nasıl çıkacam rabbimin karşısına :'(

Cevap

Merhaba
Erkek arkadaşında olsa başkası da olsa zina büyük günahlardan yani erkek arkadaşınızda olsanız yine günah.Ancak böylesin acı duymanız pişman olmanızda en azından iyi. Tövbe etmeniz hemde tövbei Nasuh yani bir daha asla yapmamak üzere.Tövbe kapısı açıktır ve affedilmeyecek günah yok yeter ki aynı hataları bir daha yapmayalım.
selamlar olsun

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İnternetten altın alıp satmak caiz mi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

2 Yorumlar

  1. Kardeşim tövbe edin Allah günahları bağışlayandır. Asla bu günahları tekrar etmeyin ve bu günahlara sizi götürecek en ufak bir kapı aralığını bile açık bırakmayın. Eğer gerçekten tövbe eder ve bu günahları tekrar etmezseniz Allah sizi bağışlayacaktır inşaallah. Arkadaşınıza gelince eğer onunla da bu günahlar işlendiyse yine aynı günahtır. Siz ona karşı bir vicdan azabı duyuyor olabilirsiniz ama haram olarak aynı haramdır zinadır. Evlilik konusunda artık karar size kalmıştır ama günahların terki konusunda kesinlikle sizi bu haramlara götürecek herşeyden ve herkesten uzak durmalısınız. Evlilik olacaksa herşeyi göze almak zorundasınız. Bu konuda dikkatli olmalısınız ve her ikiniz kesinlikle tövbe etmelisiniz ama bunun nasıl olabileceğine düşünüp bir karar vermelisiniz. Allah yardımcınız olsun.

  2. Allah razı olsun sizlerden çok teşekür ederim Rabbim çok affedici inş bizlerde affetsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.