Dini Soru / Sorular / Zina yaptım vicdan azabı çekiyorum

Zina yaptım vicdan azabı çekiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Zina yaptım vicdan azabı çekiyorum

Soru

Bundan yaklaşık 5 ay önce haram yoldan cinsel ilişkiye girdim üniversite öğrencisiyim kız arkadaşımın bekaretini bozdum sonra ayrıldık kız arkadaşım başkası ile birlikte şimdi ben yaptığım bu hatadan dolayı defalarca tövbe ettim bir daha böyle bir şey yapmayacağıma yemin ettim ben ne yapıcam şimdi onunla evlenmek istemiyorum evlenirsem mutsuz bir evliliğim olacak evlenmezsem bu vicdan beni öldürecek

Cevap

Her ikiniz de evlenmek istiyorsanız evlenin ama sizin durumunuzda evlenmeniz mecburi değildir çünkü zinayı her ikiniz de isteyerek yaptınız. Bunun için tövbe edin.

Soru

selamun aleykum hocam. şimdi ben utanarak söylüyorum ama çok pişmanım.. Gençken zina yaptım biliyorum çok büyük günahı var ama çok da pişmanım.. şimdi 21 yaşındayım. Başkasıyla kaçarak evlendim evliyim 1 bebegim var eşimi seviyorum eşim beni her şekilde kabul etti bile bile.. ben çok tövbe ediyorum aklıma geldikçe içim yanıyo günahım ne derecedir ve ölünce cennete girebilir miyim ? Günahlarımın affı için ne yapmalıyım.. ?

Cevap

Aleykum selam hanım kardeşim. Samimi olanın samimiyetini Allah çok iyi bilir. Gerçek bir tövbe ile Allah’a yönelen kullarını Allah mutlaka bağışlar. Sen tövbene samimiyetle sadık kal, eşine bağlı ol ve evlatlarını Allah’a iyi bir kul olacak şekilde yetiştirmeye bak. Allah gnahkarların günahlarını affedendir ve ayırplarını örtendir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yemin bozmak günah mıdır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Zina yaptım

İlgini Çekebilir

İnternetten altın alıp satmak caiz mi

Sponsorlu Bağlantılar İnternetten altın alıp satmak caiz mi Soru Selamün Aleyküm. hocam katılım bankası hesabında …

Yemin bozmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar Yemin bozmak günah mıdır Soru Su gunahi islemeyecegim diye yemin ettim ama bozmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.