Dini Soru / Sorular / Zinadan kurtulamıyorum

Zinadan kurtulamıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Zinadan kurtulamıyorum

Soru

Allah rızası için bana yardım edin. 9 yaşımdan beri istimnaya bulaştım bırakamadım alışkanlık oldu. Defalarca tövbe ettim ama yine nefsime yenildim. 20 yaşımda karşıma bir insan çıktı evli ve 53 yaşında nasıl oldu bilmiyorum ama gözlerim bağlandı sanki beni öptü kendine bağladı ve 2 yıl boyunca süren bir ilişkim oldu. Bekaretimi kaybettim. Psikolojim çok bozuk tedavi görüyorum ama bu zina illetinden kurtulamıyorum. Dua etsem rabbim edecek yüzüm yok. Günahlar içinde yüzüyorum.

Cevap

Merhaba kardeşim. Öncelikle ne günah işlersen işle dua etmekten asla vazgeçme çünkü Kur’an’da, dua etmesek bir önemimiz olmadığı beyan ediliyor. Allah ile iletişim bir bağdır dua, bu yüzden güzel bir şekilde tövbe et. Allah tövbe edenleri sever.
Hemen kendine uygun bir kişi ile evlen çünkü evlenirsen düzenli cinsel hayatın olur. Bunlara ihtiyacın kalmaz. Ayrıca da mastürbasyon haramdır eğer ki zinaya düşme tehliken yoksa. Kendine yazık etme, hayatını güzelce şekillendir ve geç olmadan namaza başla yoksa huzur bulamazsın kardeşim, Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dedikodunun günahı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.