Dini Soru / Sorular / Zorbalık Yapanlara Napmak Lazım?

Zorbalık Yapanlara Napmak Lazım?

Sponsorlu Bağlantılar

Zorbalık Yapanlara Napmak Lazım?

Soru

Selamün Aleyküm Sayın Hocam.Ben lise talebesiyim.Okulumuzdaki karşı sınıflardan bazıları grup oluşturmuş sınıfa gelip zorbalık yapıyorlar.Susuyorum,sabrediyorum ama hala aynılar,geçen sene de böyleydiler bu sene de aynılar.Hocalarımıza söylesekte bir şey değişmedi.Aynı tas aynı hamam yani.Sınıfa geliyorlar,kızlara laf atıyolar,erkekleri kenara çekiyolar,beni çekemiyorlar gözleri korkuyor biraz benden ama diğerlerini çekiyorlar.Bu duruma canım sıkılıyor.Napamam lazım?Gözlem yapıyorum kendmice,onların grupları toplanınca aslan kesiliyolar,ama tek dolaşırken süt dökmüş kedi gibiler.Grup gezerken,laf atarak geziyorlar,tek gezerken gözümün içine bile bakamıyorlar.Bana bir şey yapamasalar da arkadaşlarıma karşı olan tavırları canımı sıkıyor.Bir gün kendimi tutamayıp disliplinlik olmaktan korkuyorum.Onları uyarmaya kalksam,büyük yaygara çıkacak eminim.Napmam lazım hocam.Biliyorum şiddetle bir yere varılmaz ama hocalara diyoruz bir süre duruluyorlar sonra yine aynı napmam lazım?

Cevap

Aleykum selam. O yaşlardaki aslan kesilmeler ancak cehaletten ileri gelir. Arif insan, ne başkalarını rahatsız eder ne de vaktini böyle boş işlere harcar. Sen de böyle insanları görmezden gelmeye çalışmalısın. Herkes ne ederse kendine eder. Öğretmenler ilgilenmiyorsa ve bariz bir tehdit vs bir durum olursa polise müracaat edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Abdestte özürlü hükümleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Abdestte özürlü hükümleri

Sponsorlu Bağlantılar Abdestte özürlü hükümleri Soru Hocam rahatsızlığım nedeniyle gün içinde birçok kez gaz kaçılıyorum …

İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme

Sponsorlu Bağlantılar İmam nikahında boşanma ve tekrar evlenme Soru Merhaba ben(bayan)5 ay önce sözlümden ayrıldım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.